השר אוחנה לנציב שירות המדינה: ״היועמ״ש אינו יכול לקחת לעצמו את תפקיד פרקליט המדינה״ - 0404
השר אוחנה לנציב שירות המדינה: ״היועמ״ש אינו יכול לקחת לעצמו את תפקיד פרקליט המדינה״ דוברות הכנסת

השר אוחנה לנציב שירות המדינה: ״היועמ״ש אינו יכול לקחת לעצמו את תפקיד פרקליט המדינה״

שר המשפטים אמיר אוחנה שיגר הערב (ראשון) מכתב לנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ, בו הדגיש כי הוא כופר בסמכותו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט למנות את עצמו כמ"מ פרקליט המדינה.

השר גם ציין במכתבו כי לאור הנסיבות שנוצרו – מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים הגב' סיגל יעקבי, תישא באחריות הניהולית לכלל גופי משרד המשפטים.

במכתבו כתב השר אוחנה: "1. אני כופר בסמכותו הנטענת של היועץ המשפטי לממשלה (להלן: היועץ), כפי שעולה במכתב ששלח היום להנהלת הפרקליטות, למנות את עצמו למ"מ פרקליט המדינה, ולשאת "באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה", מכתב שהוציא היועץ מבלי שנועץ ואף מבלי שיידע את הח"מ.

2. היועץ איננו יכול לקחת לעצמו את תפקיד פרקליט המדינה, בהיעדר כל מקור חוקי לכך.

3. אנחנו עדיין חיים במדינת חוק.

4. ריכוז סמכויות כזה, שנטל לעצמו אדם שלא פועל מכח חוק (כזכור: אין חוק המעניק ומגדר את סמכויותיו של היועץ המשפטי לממשלה, ולא בכדי) אינו עומד בהלימה עם אף עיקרון העומד בבסיס שיטתנו המשפטית. הוא אף מעיב על האפשרות של בירור האמת בדבר נושאים הקשורים במה שמכונה "פרשת הרפז", שכעולה מדיווחים שונים בתקשורת, בין היתר ע"י העיתונאית איילה חסון – החל בעת האחרונה.

5 .על כן ובנסיבות אלה – מי שתישא באחריות הניהולית לכלל גופי משרד המשפטים, והפרקליטות בתוכם (כן, היא לא הפכה לישות חיצונית השייכת למאן דהוא) – כולל לכל הנושאים התקציביים, נושאי כח האדם והנושאים הניהוליים השונים היא מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים, הגב' סיגל יעקובי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]