עם תום השבעה לרב הבר: קמפיין "מחסלים את רשימת ההמתנה לכליה" | צפו - 0404
צילום: עודד בן משה

עם תום השבעה לרב הבר: קמפיין "מחסלים את רשימת ההמתנה לכליה" | צפו

26 תורמי כליה המתגוררים במועצה האזורית הר חברון, יצאו היום (ראשון) בשיתוף המועצה בקמפיין מיוחד שמטרתו העלאת המודעות לתרומות, וקיום הצוואה של הרב הבר: "חיסול רשימת ההמתנה לכליה". 

בימים הקרובים תעלה המועצה בקמפיין רחב הקורא לאלפי תושבים לתרום כליה, במסגרתו מספרים התורמים כי מדובר בהצלת חיים של ממש.

חננאל ברוכי תושב גרעין חירן נשוי ואב ל-6 שתרם כליה לפני 4 שנים לאישה שלא הכיר, אמר כי הוא מקיים את הצוואה של הרב הבר: "תרמתי כליה לבן אדם אחד והצלתי את חייו, כעת המטרה הכי חשובה שלנו היא לגרום לעוד אנשים לתרום, אני רוצה שנשארתי אותו חננאל לפני התרומה, אני רץ, מתעמל, אוכל בריא יותר, עושה הכל אותו דבר רק עם כליה אחת, תצילו חיים".

קובי שמול תושב בית חגי שתרם כליה לפני שנתיים וחצי, אמר כי הוא נחשף לסבל של חולי הכליות לאחר שראה את שכנתו עוברת טיפולי דיאליזה קשים: "ראיתי והבנתי עד כמה זה סיוט, כשנודע לי שאפשר להציל אותם, נרתמתי ותרמתי כליה, וכמוני הלכו על זה עוד עשרות אנשים מהמועצה שלי. היום אחרי שנתיים וחצי בקושי אפשר לראות את הצלקת של הניתוח. חזרתי לעבודה אחרי פחות מחודש ואני פעיל, לחלוטין ואפילו לא בקבוצת סיכון בתקופת הקורונה".

לעומת זאת אמר שמול: "מי שקיבל את הכליה שלי ושל החברים שלי חייו השתנו מקצה לקצה, מסיוט וגיהנום חייו הפכו לגן עדן. אנחנו חייבים לחסל את רשימת ההמתנה. זו רשימת המתנה נוראית שחלק מהממתינים נפטר כי הגוף לא מחזיק מעמד. אני קורא לכולם לתרום כליה".

בשבועות הקרובים יעודדו התורמים באמצעות מערך הסברה שיונגש לתושבים ע"י המועצה, להצטרף למעגל התורמים, ובכך להציל חיים של אנשים נוספים.

ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי: "אני גאה בתושבי המועצה שלנו שלא רק שתרמו מגופם ממש, אלא גם מעלים למודעות של כולנו את הנושא, המשך מפעל חייו של הרב הבר ז"ל וקיום צוואתו לחיסול רשימת ההמתנה. כל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא. אני קורא לכל התושבים שיכולים לתרום כליה ואין להם מחלות רקע לנסות ולסייע להציל חיים של אחרים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]