שיירת מכוניות נגד התנהלות בג"ץ: "מקימים לנגד עיננו את איראן החדשה" | צפו - 0404
צילום: תנועת "אם תרצו"

שיירת מכוניות נגד התנהלות בג"ץ: "מקימים לנגד עיננו את איראן החדשה" | צפו

שיירת מכוניות גדולה יצאה היום (ראשון) לבית המשפט העליון במחאה על הפגיעה הפוליטית הבוטה של בית המשפט בזכות לבחור ולהיבחר בישראל על פי חוק ובנכונותו להתערב בהסכמים הקואליציוניים לכינון ממשלת האחדות. שיירת המכוניות שהשתתפו במחאה, בהובלת תנועת "אם תרצו", כללה מעל ל-100 כלי רכב שנשאו דגלי ישראל והחלו בנסיעה איטית לאורך כביש 1.

עשרות ארגונים נוספים מהמחנה הלאומי השתתפו אף הם במחאה, בהם: "ישראל 2030", פורום "קפה שפירא", עוטף תחנה מרכזית של שפי פז, פורום נכי צה"ל לבטחון ישראל ועוד. בין הקריאות שהושמעו בשיירה: "פה זה לא איראן", "שופטי בג"ץ הם כת פנאטית מסוכנת", "גונבים לנו את הדמוקרטיה" וכן "העם הוא הריבון".

לטענת המארגנים, "שיירה זו היא חלק משרשרת צעדים נגד הפגיעה בדמוקרטיה הישראלית על ידי שופטי בג"ץ. שופטי בג"ץ ממשיכים לפעול בנחישות נגד הרשויות הלגיטימיות הנבחרות. דבר המערער את הדמוקרטיה הישראלית מיסודה. רק לאחרונה התערבו שופטי בג"ץ בסדר יומה של הכנסת, בחוק הפקדון ובאיסור הכנסת חמץ בבבתי חולים בפסח".

בת אל טרפלר מרעננה שהשתתפה בשיירה אמרה כי: "אנחנו נמצאים בפני שוקת שבורה. השופטים שולטים פה ללא עוררין ולנו האזרחים הפשוטים אין מה לעשות. בית המשפט כופה עלינו את פסיקותיו ההזויות בכל אורחות החיים שלנו. תפסיקו לגנוב לנו את המדינה".

מיכאל לובוביקוב מתל אביב אמר: "בג"ץ לא רק הפך את עצמו לשחקן פוליטי אלא לקח צד קיצוני של השוליים האנטי-ציוניים!"

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שהוביל את השיירה, הוסיף כי: "שופטי בג"ץ יצאו סופית למאבק על דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל. הם מתעלמים מן החוק ומרשים לעצמם לפרשו באופן מנותק והזוי המשרת רק את שאיפתם למצב את בג"ץ כממשלת על הנמצאת מעל נבחרי הציבור. פה זה לא איראן ולא ניתן לישראל להפוך לאחת כזו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]