מחלוקת סביב החזרה ללימודים: אלו הערים המסרבות לשוב לשגרה ביום א' - 0404
מחלוקת סביב החזרה ללימודים: אלו הערים המסרבות לשוב לשגרה ביום א'

מחלוקת סביב החזרה ללימודים: אלו הערים המסרבות לשוב לשגרה ביום א'

בהתאם להודעת משרד החינוך כי החזרה ללימודים תתבצע בהדרגתיות החל מיום ראשון ועד יום שלישי, מספר עיריות הודיעו היום (שישי) על כוונתן לא לחזור לשגרת הלימודים ביום ראשון הקרוב.

על ההחלטה הגיב ראש העיר ת"א, רון חולדאי: "לא ניתן לפתוח גנים וכיתות א'-ג' ביום ראשון על סמך הנחיות הניתנות ביום שישי. מתוך אחריות לשלומם ובריאותם של הילדים ושל הצוותים החינוכיים, לא נוכל לפתוח את מוסדות החינוך אלא לאחר שנלמד, נבין וניערך על פי ההנחיות שיינתנו בהמשך".

עם דבריו הסכים ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת גן תפתח את מוסדות החינוך רק כאשר כל הבעיות ייפתרו וזה לא יקרה עד יום ראשון". 

ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, אמר כי הלימודים בעירו ייפתחו רק לתלמידי כיתות א'-ג': "אני לא אפתח את בתי הספר לפני שנדע להבטיח להורים שבתי הספר נקיים ברמה גבוהה, הצוותים החינוכיים ערוכים עם מערכת שעות, ושהציוד מלא ומאפשר קיום לימודים תקינים. כרגע זה לא המצב".

כמו כן, מעיריית נהריה נמסר: "קיבלנו החלטה משותפת, לצד רשויות אחרות, שלא לפתוח את מערכת החינוך בעיר ביום א' הקרוב, למעט החינוך המיוחד שימשיך באותה המתכונת כפי שפעל עד כה. ביום א' הקרוב, נקיים הערכת מצב מחודשת ונקבל החלטה אחראית ומושכלת לגבי האפשרות לחידוש הלימודים ביום ב' או בהמשך השבוע".

עוד נמסר מהעיריות הרצליה, נתניה, כפר יונה, חולון, כפר סבא, רעננה ובת ים כי בעריהן כיתות י"א-י"ב לא יחזרו ללמוד ביום ראשון, אך כיתות א'-ג' ייפתחו על פי המתווה. מהעיריות קרית גת, באר שבע, כרמיאל, רמת השרון, צפת ובני ברק נמסר כי הלימודים בעריהן לא ייפתחו כלל ביום ראשון, מלבד מוסדות החינוך המיוחד. בקרית מלאכי הודיעו כי התלמידים ישובו ללימודים ביום שני.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]