אושר: כיתות א'-ג' וי"א-י"ב ישובו ללימודים ביום ראשון. הגנים ייפתחו ב-10 במאי - 0404
אושר: כיתות א'-ג' וי neatoday

אושר: כיתות א'-ג' וי"א-י"ב ישובו ללימודים ביום ראשון. הגנים ייפתחו ב-10 במאי

שרי הממשלה אישרו היום (שישי) בתום דיון ארוך על החזרה ללימודים בצל הקורונה, כי תלמידי כיתות א'-ג' ותלמידי כיתות י"א-י"ב יחזרו ללימודים כבר ביום ראשון הקרוב. בנוסף, מסגרות החינוך המיוחד, כיתות ז'-ח' ו"ישיבות קטנות" בחינוך החרדי וכן מסגרות לנוער בסיכון ישובו גם הן לספסל הלימודים ביום ראשון. 

הוחלט כי הפעוטונים והגנים (גיל 0-6) יחזרו לפעול רק ב-10 במאי כשהשבוע הקרוב ינוצל לשיפור המוכנות. כיתות ד'-י' ייפתחו לא יאוחר מה-1 ביוני. כמו כן, משפחתונים יוגדלו לעד 5 משפחות למשפחתון. בשלב זה, הלימודים לא יוגדרו כחובה (זולת מבחני הבגרות). משרד החינוך יפעל להכנסת אמצעים שיבטיחו ריחוק חברתי, זאת בנוסף לעמידה בכל דרישות החיטוי וההגנה.

למרות ההחלטה, ראשי הערים ת"א-יפו ורמת גן הודיעו כי הלימודים בעריהם לא ייפתחו ביום ראשון. ראש העיר ת"א, רון חולדאי: "לא ניתן לפתוח גנים וכיתות א'-ג' ביום ראשון על סמך הנחיות הניתנות ביום שישי. מתוך אחריות לשלומם ובריאותם של הילדים ושל הצוותים החינוכיים, לא נוכל לפתוח את מוסדות החינוך אלא לאחר שנלמד, נבין וניערך על פי ההנחיות שיינתנו בהמשך. הגנים ובתי הספר נקיים, הצוותים ממתינים בהתרגשות אבל אנחנו לא נשחק לפי כללים של אנשים שלא לוקחים אחריות.

חשוב לי להדגיש: במהלך כל משבר הקורונה פעלנו על פי כל ההנחיות וגם בימים האחרונים נערכה מערכת החינוך בעיר תל אביב-יפו להיפתח בשבוע הבא. ואולם שינויים בהנחיות, בכללים ובתנאים שהגיעו וממשיכים להגיע טורפים את הקלפים ודורשים מאיתנו להיערך מחדש. אני מאמין שחשוב ביותר לייצר מסגרות לילדים שיאפשרו להחזיר את המשק לפעילות מלאה – אבל המתווה המוצע אינו פתרון למשק, אינו פתרון למערכת החינוך, ובעיקר אינו מבטיח את שלומם ובריאותם של הילדים".

ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "החלטת הממשלה ברגע האחרון מנותקת מהמצב והבעיות בשטח. רמת גן תפתח את מוסדות החינוך רק כאשר כל הבעיות ייפתרו וזה לא יקרה עד יום ראשון". ראש העיר בת ים, צביקה ברוט, אמר כי הלימודים בעירו ייפתחו רק לתלמידי כיתות א'-ג'. לגבי השאר אמר: "אני לא אפתח את בתי הספר לפני שנדע להבטיח להורים שבתי הספר נקיים ברמה גבוהה, הצוותים החינוכיים ערוכים עם מערכת שעות, ושהציוד מלא ומאפשר קיום לימודים תקינים. כרגע זה לא המצב ואנחנו נמשיך לעבוד בצורה מסודרת ולא בשליפות". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]