בשורות טובות | בית החולים שערי צדק: ״המחלקה הראשונה לחולי קורונה שנפתחה בירושלים - נסגרה״ - 0404
בשורות טובות | בית החולים שערי צדק: ״המחלקה הראשונה לחולי קורונה שנפתחה בירושלים – נסגרה״ דוברות שערי צדק

בשורות טובות | בית החולים שערי צדק: ״המחלקה הראשונה לחולי קורונה שנפתחה בירושלים – נסגרה״

בית החולים שערי צדק בירושלים מסר הבוקר (שישי) כי מחלקת כתר א' – המחלקה הראשונה למטופלי קורונה שנפתחה בשערי צדק – נסגרה לאחר ששלוש המטופלות האחרונות שאושפזו בה בגילאי: 88, 91 ו- 93 החלימו מקורונה ושוחררו.
 
בשבוע האחרון נסגרו בשערי צדק 3 מחלקות לחולי קורונה ולנוכח הירידה במספר המאושפזים, בשערי צדק מחדשים את פעילות המרפאות, המכונים, חדרי ניתוח והפרוצדורות כדי לתת מענה לביקוש ולצרכי המטופלים.
 
מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "סגירת מחלקת כתר א' שלנו היא ציון דרך חשוב במאבק הלאומי בקורונה. שערי צדק הוא אחד משני בתי החולים שהובילו את הטיפול בחולי הקורונה ומובילים כעת את המחקר למציאת דרכים לטיפול בנגיף.

בכתר א' אושפזו החולים ראשונים בירושלים, שוחררו ממנה המחלימים הראשונים בעיר והיא משמשת אותנו ואת בתי החולים כמודל להקמת מחלקה ברמה הגבוהה ביותר. אנו רוצה להודות לצוותים הרפואים, הסיעודיים, צוותי הפיזיוטרפיה, השירותים הסוציאליים, צוותי הלוגיסטיקה, הביטחון, הבינוי, הניקיון וכל הצוותים הנוספים על העבודה המסורה והמקצועית שהביאה להצלת חיים".
 
מנהל המחלקה, ד"ר רמזי קורד: ״אנו סוגרים את המחלקה בתחושת גאווה על הטיפול האנושי והחם שהענקנו למטופלים שלנו. חווינו גם לא מעט רגעים מאתגרים, פטירות של מטופלים יקרים  וגם החלמה של מטופלים רבים ששבו לביתם בריאים. אנו רוצה להודות לצוות המחלקה על המסירות האדירה בחודשיים האחרונים. הוכחנו איך רפואה צריכה להיות- מקצועית ואנושית".

האחות הראשית במחלקה, סופי יונה: "בחודשיים האחרונים צוות הסיעוד של המחלקה ליווה את המטופלים בטיפול אישי צמוד מרחוק ומקרוב. חווינו אתגר חדש ולא פשוט. התנדבנו כולנו לעבודה במחלקה והייתה לנו את הזכות לטפל בחולים הראשונים בעיר. אני גאה בצוותים על רוח ההתנדבות על ההתמודדות לכל אורך התקופה על המסירות ללא גבול".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]