פרויקט הקמת בית העלמין הגדול ביו"ש יוצא לדרך - 0404
פרויקט הקמת בית העלמין הגדול ביו רועי חדי

פרויקט הקמת בית העלמין הגדול ביו"ש יוצא לדרך

לאחר שלפני כשנתיים סוכם עם המנהל האזרחי על הקמת בית עלמין שייבנה לצד איזור תעשייה שער השומרון. היום לאחר שהתקבלו האישורים המדיניים להקמת בית העלמין, חתמו ראשי הרשויות: שומרון, אלקנה ואורנית על הקמת בית העלמין, ועל מתווה הקמתו. פגישת החתימה על ההסכם נעשתה על פי כללי משרד הבריאות בנוכחות 8 אנשים בלבד כאשר שאר הנוכחים השתתפו באמצעות הזום.

בית העלמין שיוקם הוא הגדול ביותר ביו"ש ובו כ-30,000 מקומות קבורה, על פני שטח של כ-140 דונם. כחלק מההסכם נחתם כי מי שתפעיל את בית העלמין תהיה חברא קדישא תל אביב הפועלת גם כיום עבור המועצות השותפות, והיא זו שתקים אותו בפועל. בית העלמין יספק מענה לתושבי מרכז ומערב השומרון, זאת לאחר שבית העלמין בברקן התמלא כמעט עד אפס מקום.

"בהתאם לחזון אנחנו נערכים בשומרון למליון יהודים: בתשתיות, בתחבורה, בבנייה במוסדות חינוך מוסדות ציבור וגם בבית עלמין", אומר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון. "בית העלמין ייתן מענה לקצב הגדילה המתוכנן בשומרון, כיאה וכיאות לאיזור מתפתח מס' 1 בארץ, ובית עלמין שנותן מענה במספרים האלו הוא ההוכחה הגדולה והסימן הגדול לכך שאנחנו כאן כדי להשאר. בית העלמין הוא לא פחות מחיוני, ונותן מענה לנושא כואב, כאשר חלק מהתושבים נאלצו לכתת רגליים לבתי קברות ברשויות שכנות כדי לקבור את יקיריהם. אני שמח שהיום אחת ולתמיד ניתן מענה לנושא החשוב והקדוש הזה".

ראש המועצה המקומית אלקנה, אסף מינצר: "אני מברך את חבריי ראשי המועצות אורנית ושומרון כמו גם את שותפינו בחברה קדישא תל אביב, ראשי המועצות הדתיות ורבני הערים, על שיתוף הפעולה, ההגעה להסכם והתנעת הפרויקט החשוב של הקמת בית עלמין אזורי. בית העלמין הגדול ייתן מענה לתושבי אלקנה והאזור לאורך ימים ושנים. מברך את התושבים כולם בעז"ה באריכות ימים עד 120".

ניר ברטל, ראש מועצת אורנית: "ההסכם שאנחנו חותמים עליו היום מבשר ומקדם את שיתוף הפעולה באזורי בין שלושת המועצות, אשר הינו תנאי ומפתח לשגשוג האיזור כולו. שיתוף פעולה זה יביא גם להקמה של אזור תעשייה חדש בשומרון. אני מודה מעומק הלב לאור פירון-זומר על הסיוע הרב והיעוץ בגיבוש ההסכם עם חברת קדישא ת״א, אשר מבטיח הקמת בית עלמין בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

ליאורה טושינסקי, יו"ר וועד שערי תקווה: "מדובר במהלך איזורי משמעותי, חיוני עבור תושבי מערב השומרון שמחכים לו שנים". אלדד מזרחי, יו"ר חברה קדישא: "מדובר ביום היסטורי בו מוקם בית עלמין שישרת את תושבי השומרון, שלא יאלצו לטלטל את הנפטרים לגוש דן".

אברהם מנלה מנכ"ל חברה קדישא: "חברה קדישא ת"א יפו והמחוז המשרתת מזה שנים ארוכות את תושבי המועצות ויישובי השומרון, נטלה על עצמה גם את המשימה הלא פשוטה לפתח בית עלמין אזורי שישרת את תושבי השומרון בשיתוף פעולה מלא עם המועצות. אני מודה לראשי המועצות מר יוסי דגן, מר אסף מינצר ומר ניר ברטל על האמון ושיתוף הפעולה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com