הרבנות הראשית על החלטת בג"ץ: "תגרום לשומרי כשרות להמנע מקבלת טיפול רפואי - נפעל לקיום דיון נוסף בתקווה לשינוי" - 0404
+
הרבנות הראשית על החלטת בג"ץ: "תגרום לשומרי כשרות להמנע מקבלת טיפול רפואי – נפעל לקיום דיון נוסף בתקווה לשינוי" שלמה מור, 0404

הרבנות הראשית על החלטת בג"ץ: "תגרום לשומרי כשרות להמנע מקבלת טיפול רפואי – נפעל לקיום דיון נוסף בתקווה לשינוי"

הרבנות הראשית הגיבה לפני זמן קצר לקביעת שופטי בג"ץ כי לבתי החולים בישראל אין כל סמכות לאסור על מבקרים להכניס לחם ובכלל מוצרי חמץ לתוך בתי החולים במהלך הפסח. כזכור, חל איסור על מכירת חמץ בפסח ורוב עם ישראל נוהג לסלק את החמץ מביתו או לסגור במקומות שאינם נגישים מוצרים שאסור לאכול אותם במהלך הפסח. כמו כן, במקומות ציבוריים אסור להפיץ או להציג חמץ. 

מטעם הרבנות הראשית נמסר: "הרבנות הראשית לישראל מצרה מאוד על החלטת בית המשפט העליון להתיר הכנסת חמץ בפסח לבתי חולים. למרבה הצער, בפסק הדין לא ניתן משקל מספק למרבית אזרחי מדינת ישראל אשר נמנעים מצריכת ומגע עם חמץ בפסח ונזקקים להתאשפז בבתי החולים בחג הפסח והועדפה עמדת המיעוט ובכך נוצרה פגיעה אנושה ברוב הציבור. 

הרבנות הראשית מביעה את חששה כי מעבר לפגיעה בצביונה היהודי של מדינת ישראל, הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח תגרום לשומרי כשרות להדיר את עצמם מבתי החולים תוך הימנעות מקבלת טיפול רפואי, ובכך אף לסכן את בריאותם, למרבה הצער וכתוצאה מפסק הדין הרבנות הראשית תתקשה להבטיח מזון כשר בבתי החולים. בכוונת הרבנות הראשית לפעול להגשת בקשה לבית המשפט לקיים דיון נוסף בתקווה שיביא לשינוי ההחלטה המצערת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com