ראש שירותי בריאות הציבור: "ללא שימוש בשירות של השב"כ - נפסיד בידודים וחולים" - 0404
ראש שירותי בריאות הציבור: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ראש שירותי בריאות הציבור: "ללא שימוש בשירות של השב"כ – נפסיד בידודים וחולים"

ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי, אמרה הבוקר (חמישי) בוועדת המשנה למודיעין, אשר דנה בשימוש בכלי של השב"כ למאבק בקורונה: "ברור לנו לחלוטין שללא שימוש בשירות של השב"כ נפסיד הרבה מאוד בידודים והרבה מאוד חולים, וברור לנו שצריך את זה לטובת פתיחת המשק". 

יו"ר הועדה גבי אשכנזי, שאל על כמות ההדבקות היומית היורדת, פרופ' סדצקי השיבה: "נענו בין 184-170 הדבקות ביום. אבל אנחנו צריכים לראות כל הזמן את התמונה הגדולה. ככל שבעצם המקרים יורדים ואין מקרי הגעה מחו"ל אנחנו יותר ויותר מבינים שכשהולכים בשיטת הפינצטה רוב אסטרטגיית היציאה בנויה על כך. אחרי שכל כך פתחנו נתחיל לראות שוב הדבקות בקהילה. זה בדיוק הזמן שנצטרך לאתר כל מקרה ואת המגעים שלו".

לאחר מכן אישרה הוועדה את הצעתו של אשכנזי להאריך את השימוש באיכונים עד יום שלישי בלבד, ולא עד יום חמישי כפי שביקשה הממשלה. בהתייחס לכך, אמר אשכנזי: "אם אכן ביום ראשון הממשלה תחליט שהיא לא הולכת על חקיקה אז ההחלטה תפוג, ואם היא תרצה להמשיך היא תבוא אלינו ביום שלישי ונבדוק כמה זמן להאריך. אני ממליץ להגביר את החקירות האפידמיולוגיות והבדיקות, שכן אנחנו מבינים שיש סיכון אבל נצטרך לחיות בשגרת קורונה בשנה הקרובה ולפיכך יש חשיבות להגברת החקירות האפידמיולוגיות ובחינת חלופות טכנולוגיות אחרות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com