בג"צ למדינה: הגיבו עד יום חמישי לעתירת המשפחות השכולות כנגד העברת כספי הקורונה לרשות - 0404
בג”צ למדינה: הגיבו עד יום חמישי לעתירת המשפחות השכולות כנגד העברת כספי הקורונה לרשות אודי טנא

בג”צ למדינה: הגיבו עד יום חמישי לעתירת המשפחות השכולות כנגד העברת כספי הקורונה לרשות

שופט בימ”ש העליון יוסף אלרון, הורה למדינה לתת תגובתה עד ליום חמישי (30/4) לעתירה הדחופה אותה הגישו פורום “בוחרים בחיים” – משפחות שכולות ונפגעי טרור, יחד עם ארגון לביא הפועל למען מינהל תקין בישראל, כנגד שר האוצר, ראש הממשלה ויו”ר ועדת הכספים בכנסת בדרישה לעצור את העברת הכספים הצפויה לרשות של כ-500 מיליון ש”ח בעקבות משבר הקורונה.

בעתירה שהוגשה לפני מספר ימים, ע”י עו”ד יצחק בם, נימקו העותרים כי מלבד החשש הממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל, הרשות צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל. בעתירה צויין כי “למרבה הצער, הרשות, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם”. 

העותרים ביקשו מבימ”ש כי יורה לעצור את העברת הכספים בצו על תנאי, וזאת עד לדיון בעתירה. מירב והרצל חג’אג’ שבתם שיר נרצחה בפיגוע ואשר פעילים בפורום בוחרים בחיים, מחו על הכוונה להעביר את הכסף לרש”פ: “לא יתכן שבזמן שהרשות ממשיכה בזמן הקורונה להסית ולשלם משכורת למחבלים ולבני משפחותיהם שרצחו את ילדנו, מדינת ישראל תעביר לרשות שלושה מיליארד שקל מכספי המיסים של תושבי ישראל.

הלכה למעשה אנחנו מממנים את רוצחי ילדנו. אנחנו מציעים לראש הממשלה ולשרים במקום לתת לרשות כסף והם יעבירו אותו למשפחות המחבלים להעביר ישירות למחבלים ולמשפחותיהם את הכספים. למחבל שרצח את בתנו שיר חג’אג’ ועוד שלושה קצינים בארמון הנציב בירושלים קראו פאדי קונבר והוא גר בג’בל מוכאבר, הממשלה מוזמנת לשלוח להורים שלו, לילדיו ולאשתו ימח שמם וזכרם את הכסף ישירות, למה לחכות שהרש”פ יעבירו?”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com