השר פרץ על אוריאל ואלירז פרץ ז"ל: "קשה לדבר עליהם במושגי עבר" - 0404
השר פרץ על אוריאל ואלירז פרץ ז”ל: “קשה לדבר עליהם במושגי עבר” דוברות שר החינוך

השר פרץ על אוריאל ואלירז פרץ ז”ל: “קשה לדבר עליהם במושגי עבר”

שר החינוך רפי פרץ השתתף היום (שלישי) במפגש ״מתחברים וזוכרים״, מפגש וירטואלי עם אחים שכולים ביוזמת עמותת ״האחים שלנו״ בשיתוף משרד החינוך. השר פתח את המפגש עם אליסף פרץ, אחיהם של אוריאל ואלירז פרץ ז״ל שהיו תלמידיו.

השר פרץ: ״אלירז היה תלמיד שלי במכינה, שהכרתי בעצמונה, ואני זוכר את היום הזה, אני זוכר שפגשתי את אלירז והוא אמר לי מה הוא רוצה להגיד בהלוויה ובכיתי. התרגשתי. התרגשתי לשמוע איך ילד מדבר על אחיו בכאב אבל בגאון ובכבוד ובהערכה עצומה ובידיעה שממשיכים את הדרך. יש לי על אלירז סיפורים למכביר. הוא ילד שלא ראיתי כמוהו. באמת. בחרתי לספר לכם קצת עליו מההיכרות האישית איתו״.

השר סיפר על השנים במכינה: ״אלירז למד איתי שנה וחצי במכינה. הוא היה מגיע תמיד מהצבא למכינה. ישבנו ולמדנו המון תורה. דיברנו ושוחחנו וכבוד היה לי שזכיתי גם לחתן אותו עם אשתו היקרה וזכיתי להכיר את הילדים, את כולם, את כל הילדים שנולדו לו, עד היום מכיר, מוקיר אוהב.

אלירז הגיע למכינה יחף, עם ראסטות, שיער ארוך ג’ינס קרוע. באמת משהו שאתה מסתכל ואתה אומר הלו, לאן הגעת? הוא בא משארם, אבל ראיתי ישר בעיניים שלו. יש לו עיניים נוצצות, מבריקות שובבות, ראיתי את העומק, את הסקרנות, את האכפתיות. אמרתי לו: אתה פה על ידי. אנחנו יחד. ומאז הלכנו יד ביד״.

השר סיפר על ההיכרות עם אוריאל ושאר המשפחה: ״דרכו של אלירז זכיתי להכיר את אוריאל ואוריאל הפך להיות חלק מהמכינה שלנו ולמדתי עם שניהם והיתה לי כזאת חוויה שמחה ואוהבת, ולצערי אנחנו מלווים את המשפחה מאוד בשעת השכול. אני מכיר את כולם, את כל הילדים, אני ואליסף מחובקים תמיד, מרים ואני בקשר עצום וגם האבא אליעזר הייתי איתו בידידות קרובה״.

עוד הוסיף השר: ״אני יודע שהשנים עוברות אבל קשה לי לדבר על אוריאל ועל אלירז במושגים של עבר. בשבילי הם דמויות חיות. אני הרבה פעמים שואל את עצמי מה הם היו שואלים אותי? והם היו שואלים אותי שאלות נוקבות ביותר בענייני אמונה ובענייני איך לנהוג ומה לעשות. אלירז יכל תדעו לכם, להיות, במרכאות, ג’ובניק כי יש לו אח שכול, והוא אמר שהוא ילך והוא רצה ללכת לסיירת גולני והמפקדים עמדו בדרך ולא נתנו לו, והוא הלך בעצתי לאדם מאוד רציני שקיבל גם את פרס ישראל והתייעץ איתו.

אותו אדם הוא גם כן אח שכול והוא אמר לו בכאב ובצער ובאחריות עצומה: תלך. אלירז שמח, הוא עשה את זה מהמקום הכי הכי אמיתי שאפשר. וליד הבית שלי בעוטף עזה הוא נלקח מאיתנו. יהי זכר הנופלים במערכות ישראל ברוך לעד״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com