47 שנים אחרי שנהרג: הגלויה שכתב הפכה לשיר - שכעת הלחין ושר הנכד - 0404
47 שנים אחרי שנהרג: הגלויה שכתב הפכה לשיר – שכעת הלחין ושר הנכד דודי אביטן

47 שנים אחרי שנהרג: הגלויה שכתב הפכה לשיר – שכעת הלחין ושר הנכד

עמרם אלקיים ז"ל שנהרג במלחמת יום הכיפורים, שלח גלויה לפני מותו לאשתו. עכשיו, אחרי שנים שלא ידעו על קיומה של הגלויה, הלחין שמעון שמחי נכדו של החלל את הגלויה לשיר מרגש. 

אלקיים היה לוחם גדוד 87. הגדוד שלו היה חוד החנית של צה"ל בסיני, והוא לחם בקרבות הקשים ביותר. מספר ימים לפני שנהרג בקרב הוא שלח גלויה לאשתו. כעת נכדו, שמעון שמחי, לקח את הגלויות והלחין אותן לשיר מרגש.

שמעון שמחי: "סבא נלחם בסיני במלחמת יום הכיפורים כאיש מילואים צעיר. זמן קצר לפני נפילתו בקרב שלח גלויה אחרונה לסבתא שלי, שרה, ולשתי בנותיו יונית שזו אמא שלי ולסלעית דודתי. שתי בנותיו הפעוטות".

שמעון הוסיף: "סבא הי"ד נעדר במשך תקופה ארוכה, וסבתא שלי שהפסיקה לשמוע ממנו שלחה לו גם גלויה כדי לשמעו מה קורה איתו, אלא שלאחר זמן מה הגלויה חזרה אליה עם תוספת קטנה למטה, היה כתוב שם "חלל" אז סבתא הבינה בעצם שסבא נהרג בקרב".

דבר קיומן של גלויות, זו ששלחה הסבתא וזו ששלח הסבא לפני שנהרג לא היה ידוע לבנותיו במשך שנים רבות. לפני מספר שנים הופתעו לקבל את הגלויות המרגשות מדודם, שאצלו היו שמורות כל השנים הללו. לקראת יום הזיכרון, נכדו שמעון שמחי עיבד והלחין את שתי הגלויות לשיר מרגש לזכרו ולעילוי נשמתו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com