דרך החלונות: בביה"ח הדסה קיימו טקס ליום הזיכרון בו צפו החולים מחדרם - 0404
דרך החלונות: בביה בי"ח הדסה

דרך החלונות: בביה"ח הדסה קיימו טקס ליום הזיכרון בו צפו החולים מחדרם

בטקסים שהתקיימו היום (שלישי) על פי כל כללי משרד הבריאות, ציינו היום בבתי החולים של הדסה בעין כרם ובהר הצופים, את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

השתתפו ונשאו דברים בטקסים מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, מנהלת הדסה הר הצופים ד״ר תמר אלרם, סגל בית החולים ועובדיו מכל המחלקות.

רוב עובדי בית החולים צפו בטקס מן החלונות הרבים הפונים אל רחבת המיון בעין כרם ובהר הצופים, כאשר במרכז הרחבה השתתפו מעט אנשי צוות במדיהם, כמובן במסכות.

פרופ׳ רוטשטיין: ״עומדים אנו כאן בשערי ירושלים בירתנו הנצחית, בתוך המרכז הרפואי הדסה, מוסד שחרט על דגלו הצלת חיים ואהבת הזולת״.

רוטשטיין סיפר לנוכחים את סיפור השכול המשפחתי האישי שלו, על נועם אפטר ז״ל – בנו של בן דודו,
שנפל בעת התקפת מחבלים על ישיבת ההסדר שלו בעתניאל – בה ביקר בעת שירותו הצבאי. כשמחבלים חדרו לישיבה, נועם הגן על הנוכחים בחדר האוכל אליו ניסו המחבלים לפרוץ ונרצח באכזריות.

בטקס נאמר: ״צוות הדסה כולו מרכין את ראשו. דגל הדסה יורד לחצי התורן ואנו מחבקים את משפחות השכול של הדסה ושל מדינת ישראל כולה״.

עובדי בית החולים סיפרו בטקס את סיפורם האישי ושיתפו בכאב הרב, על בני משפחותיהם שנפלו בקרב או נפגעו בפעולות איבה. הזמר אבי מוטרו שהגיע לטקס בהתנדבות, שר עם הנוכחים את התקווה, ולמרות המסכות של כולם ניתן היה בהחלט לגלות המון עיניים דומעות.

יהי זכר הנופלים ברוך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com