רה"מ על העותרים נגד כהונתו: "מבקשים מביהמ"ש לרמוס את הכרעת האזרחים" - 0404
רה עמוס בן גרשום, לע"מ

רה"מ על העותרים נגד כהונתו: "מבקשים מביהמ"ש לרמוס את הכרעת האזרחים"

ראש הממשלה ויו"ר תנועת הליכוד בנימין נתניהו הגיש לבג"ץ הבוקר (שלישי) את תגובתו לעתירות שהוגשו כנגד כהונתו כראש ממשלה ומתוך כן, גם נגד ההסכם הקואליציוני עם כחול לבן.

מטעם רה"מ, נדרש לדחות את העתירות על הסף: "דמוקרטיה היא שלטון העם, על ידי העם, למען העם. בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם – זה העם. משטר שבו ההנהגה איננה נבחרת ע"י העם איננו משטר דמוקרטי.

מיליוני אזרחי ישראל הלכו לממש את זכותם ולהצביע בבחירות דמוקרטיות. לאחר שהסתיימה הספירה, התברר שלרשימת "הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה" הצביעו 1,349,171 בוחרים – מס' הבוחרים הרב ביותר שלו זכתה רשימת מועמדים מקום המדינה.

העותרים מבקשים מביהמ"ש לרמוס ברגל גסה את הכרעתם של רבבות אזרחי ישראל. הם מבקשים להפוך את ביהמ"ש ל"שחקן" נוסף בבחירות הדמוקרטיות. תחילה הם ניסו לשכנע את הבוחר בצדקת עמדתם, משלא עלה הדבר בידם, הם דוחקים בביהמ"ש הנכבד להפר את עקרון הפרת הרשויות, לבטל את רצון הבוחרים, ולהביא לבחירה אחרת – שמנוגדת לרצונם הברור של מיליוני אזרחים.

למרבה הצער, העתירות מהוות ניסיון לגרור את ביהמ"ש הנכבד לפגיעה בקודש הקודשים של יסודות משטרנו החוקתי. לפגיעה בזכות הציבור לבחור בעצמו מי ינהיג אותו. עם כל הכבוד, לבית המשפט הנכבד אין כל סמכות בדין לפסול את רה"מ נתניהו, כאשר חוק יסוד הממשלה וחוק הממשלה לא מעניקים לביהמ"ש הנכבד סמכות כזו, אלא קובעים את ההפך הגמור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com