פרסום ראשון | שינוי בנוהל בדיקות ההחלמה מקורונה - זמני המתנה ארוכים במטרה למנוע בדיקות מיותרות - 0404
פרסום ראשון | שינוי בנוהל בדיקות ההחלמה מקורונה – זמני המתנה ארוכים במטרה למנוע בדיקות מיותרות משרד הבריאות

פרסום ראשון | שינוי בנוהל בדיקות ההחלמה מקורונה – זמני המתנה ארוכים במטרה למנוע בדיקות מיותרות

במשרד הבריאות מעדכנים את נוהל ביצוע בדיקות ההחלמה מנגיף הקורונה. במכתב שהופץ למנהלי בתי החולים והמרכזים הרפואיים ברחבי הארץ, קראו במשרד הבריאות שלא לבצע בדיקות קורונה מיותרות לבדיקת החלמה ולהגדיל משמעותית את זמני ההמתנה בין ביצוע הבדיקה הראשונה לבדיקה השניה – "בדיקות לנגיף הקורונה הן משאב לאומי ולכן יש להבטיח כי השימוש בהן יהיה המיטבי מבחינת עלות-תועלת", נכתב במכתב.

אדם מוגדר כ"מחלים" עם קבלת שתי בדיקות שליליות עוקבות, יחד עם עמידה בקריטריונים קליניים. כיום, בדיקות החלמה מהוות כ-%16 מכלל הבדיקות לנגיף הקורונה. מניתוח תוצאות הבדיקות ומועד ביצוען, עולה שעל פי ההנחיות הקיימות, ביצוע הבדיקות מתחיל בשלב מוקדם מדי במהלך ההחלמה, ומכאן נובע צורך לבצע כמות גדולה יותר של בדיקות. 

על פי הנוהל המעודכן, בדיקת ההחלמה הראשונה תבוצע לא פחות מ-12 ימים ממועד ביצוע הבדיקה החיובית הראשונה. במידה והבדיקה הראשונה שלילית, יש להמתין 3 ימים נוספים לפחות לפני ביצוע הבדיקה הבאה. במידה והבדיקה הראשונה חיובית, יש להמתין 7 ימים לפחות לפני ביצוע הבדיקה הבאה. כמו כן, במידה והבדיקה במעבדה גבולית – יש להתייחס אליה כחיובית.

במידה והבדיקה השנייה חיובית, יש להמתין 3 ימים נוספים לפחות לפני ביצוע הבדיקה הבאה, ולפני כל בדיקת החלמה נוספת. אין לבצע בדיקה נוספת לפני קבלת תוצאת הבדיקה הקודמת.

את בדיקת ההחלמה הראשונה יש לבצע במקום האשפוז בלבד. במידה והבדיקה שלילית – ניתן לבצע את הבדיקה הנוספת גם במתחמי "היבדק וסע".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com