מזעזע: חשד להתעללות בכלב ע"י שוטרי מג"ב | צפו בתיעוד הפציעה - 0404
צילום: קומי אורי

מזעזע: חשד להתעללות בכלב ע"י שוטרי מג"ב | צפו בתיעוד הפציעה

מדו"ח וטרינר שהגיע לטפל היום (שני) בכלב בגבעת קומי אורי ביצהר, עולה חשד להתעללות על ידי שוטרי מג"ב. מדובר בכלבו של נריה זארוג, אשר הורחק בשבוע שעבר מביתו בגבעה. זארוג הורשה לחזור לביתו רק כעבור מס' ימים, אז גילה כי כלבו קשור בשרשרת ברזל הדוקה שפצעה אותו בצווארו.

זארוג נאלץ להזמין וטרינר שיטפל בכלבו הפצוע, אולם שוטרי מג"ב מנעו מהוטרינר להתקרב לגבעה. לדברי הוטרינר: "כ-500 מטר מהמקום עצרה אותי משטרה ולא אפשרה לי להגיע לטיפול כיוון שהכלב קשור באזור 'שטח באי סגור'. לאחר בקשות חוזרות ונשנות נתקבל אישור ללכת למקום רגלית בלבד".

הוטרינר תיאר כי לא יכל לשאת עימו את הציוד אשר הביא: "לקחתי מהרכב ציוד מוגבל שיכולתי לסחוב איתי. בהגיעי לכלב מצאתי כלב בהיסטריה שלא נותן להתקרב אליו. סביב צווארו מלופפת שרשרת ברזל הדוקה מאוד שבקצה שאקל, אשר קרע את העור משני צדדי צוואר הכלב.. כל משיכה משעה אותו מהפצע".

הכלב טושטש עם חץ הרדמה מרחוק והוטרינר הצליח לחלץ את שאקל הברזל מהצוואר לאחר שניות ארוכות. בדו"ח הוטרינר נכתב: "נתגלה פצע תעלה מוגלתי בן יום – יומיים".

זארוג תיאר את הפגיעה: "הגענו לבית לראות מה הנזק לציוד, וראינו את הכלב במצב קשב. מג"ב קשרו אותו בצורה שעשתה לו חור בגרון. פשוט בושה לראות דבר כזה. היינו צריכים להזמין וטרינר שירדים אותו ויטפל בו. אנחנו מבקשים למצות את הדין עם מי שעשה את זה, זה דבר לא הגיוני".

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו שלח מכתב ללשכת קצין תלונות הציבור של מג"ב, בבקשה לבדוק את המקרה ולהסיק מסקנות לעתיד.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם הגעת הכוחות לפינוי והריסת אחד המבנים הבחינו הלוחמים בכלב קשור בסמוך לדלת. בכדי שלא יפגע מההריסה הוא הועבר ונקשר מספר מטרים מהמקום. לאשתו של בעל הבית שהייתה בהריון מתקדם אפשרו הכוחות להישאר בסמוך לביתה גם לאחר הפינוי והיא יכלה לטפל בכלב ואף לקחת אותו עימה. כנראה שלנוכח העובדה שהכלב הושאר במקום דווקא בעליו הם אלה שפגעו בו והותירו אותו מאחור ללא כל טיפול והשגחה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com