אזכרה שנתית ללוחם האצ"ל ברוך מזרחי שנרצח בשומרון | ראש המועצה: "לא נשכח את גבורתו ומורשתו" - 0404
אזכרה שנתית ללוחם האצ דוברות המועצה האזורית שומרון

אזכרה שנתית ללוחם האצ"ל ברוך מזרחי שנרצח בשומרון | ראש המועצה: "לא נשכח את גבורתו ומורשתו"

מעל 1,500 אנשים הצטרפו היום (ראשון) לאזכרה שקיימה המועצה האזורית שומרון יחד עם ההסתדרות הציונית העולמית, ברית חיילי האצ"ל, עיריית נתניה (שם נקבר) ותנועת בית"ר; ללוחם האצ"ל ברוך מזרחי. 

באזכרה השתתפו גם לוחם האצ"ל המיתולוגי שלום מסורי, לוחם הלח"י עזרא יכין המכונה אלנקם, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, מנכ"ל ברית חיילי האצ"ל איציק שמחון, סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה אלי דלל, וכן הנהגת תנועת בית"ר.

ברוך מזרחי היה לוחם אצ"ל, שנולד למשפחה מוסלמית לאומנית, התגייר, הצטרף לבית"ר ולאחר מכן לשורות האצ"ל. מזרחי הוצא להורג לאחר שנתפס על ידי ערבים באזור שכם.

רוצחיו השליכו את גופתו במערה סמוך לישוב שא-נור, שם נמצאה גופתו 19 שנים לאחר מכן על ידי חבריו, לאחר שחרור השומרון. תושבי המקום שהתוודעו לסיפור המרגש ולגבורתו נשבעו לקיים אזכרה עבורו מדי שנה, זאת מאחר ואין לו משפחה שתזכור אותו. לאחר הגירוש לקחו על עצמם מגורשי שא-נור, ובתוכם ראש מועצת שומרון יוסי דגן שגורש איתם, להמשיך את המסורת.

במהלך הטקס סיפר יוסי דגן: "כשהגיע הרב הרצוג לבקר את מזרחי, כשהיה פצוע, שאל אותו מה הוא מבקש, הוא אמר אני מבקש רק דבר אחד: כשאמות שיקברו אותי כיהודי. כשלכדו אותו הערבים אמרו לו שאם יחזור להיות מוסלמי לא יהרגו אותו, אולם הוא סירב ואמר: אני יהודי ואמות כיהודי".

מועצה אזורית שומרון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com