ח"כ אופיר כץ: "יש עתיד מטיפים לנו - ולא מכבדים ייעוץ משפטי שאינו לרוחם" | צפו - 0404
צילום: דוברות הכנסת

ח"כ אופיר כץ: "יש עתיד מטיפים לנו – ולא מכבדים ייעוץ משפטי שאינו לרוחם" | צפו

ח"כ אופיר כץ נשא היום (ראשון) דברים במהלך פגישת הוועדה המיוחדת להצעת חוק יסוד הממשלה (ממשלת חילופים). במהלכה חשף כץ את צביעות המטיפים ממפלגת "יש עתיד", החוזרים וקוראים לכבד את שלטון החוק.

במהלך נאומו אמר ח"כ כץ: "אז אנחנו הבנו שהדבר האחרון שאזרחי ישראל צריכים זו מערכת בחירות רביעית. לצערי יאיר לפיד וחבריו לא הבינו את זה עדיין אולי יקח להם זמן ויבינו. מה שמעניין אותו זה רק האינטרס האישי שלו ולא האינטרס הציבורי.

אני לא מבין לשיטתו איך מערכת בחירות רביעית תואיל במצב הקשה של המדינה לאזרחים. אני מצטרף לבקשה של חבר הכנסת עידן רול, שביקש מהאוצר את הסעיף התקציבי לממשלה, אני חושב שזה חשוב שנדע את התקציב של הממשלה, ויחד עם זאת אני מבקש להוסיף גם לבקש מהאוצר כמה עלו שלוש מערכות בחירות וכמה הייתה אמורה לעלות מערכת בחירות רביעית למדינת ישראל. גם את זה וגם את זה – נכון שהאזרחים צריכים לראות כמה הממשלה הזו עולה, יחד עם זאת לראות את החלופה כמה היא עולה".

בסיום דבריו התייחס כץ לצביעות חברי הכנסת ממפלגת יש עתיד: "לסיום אני רוצה להגיד שהיום באמת נחשפתי למסיבת צביעות שלא ראיתי כדוגמתה, גם אנחנו לפני משהו כמו חודש היינו בועדה המסדרת בעמדת מיעוט. אנחנו, היה לנו הרבה חילוקי דעות עם ההחלטות כי היינו בעמדת מיעוט. אבל אני לא זוכר שאמרתי פעם אחת לארבל היועצת המשפטית של הועדה המסדרת: 'תתביישי לך', אני לא זוכר שאמרתי לה פעם אחת: 'את לא יכולה להיות פה', 'את צריכה לפסול את עצמך מלהיות בדיון הזה'.

יש פה איזה שהוא איבוד כיוון, אתם שמטיפים לנו כבר שנים: 'מערכת שלטון החוק צריך לשמור, לכבד', בייעוץ המשפטי הראשון שלא לרוחכם תראו לאן הגעתם: 'אתה צריך לפסול את עצמך', 'אתה צריך להתבייש לך'. חבר'ה תירגעו, תירגעו. וכמו שאתם מטיפים לנו תלמדו לכבד גם אם הייעוץ הוא לא לרוחכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com