אכיפה בימי הזיכרון והעצמאות: אלפי שוטרים וחיילים יתפרסו ברחבי הארץ - 0404
אכיפה בימי הזיכרון והעצמאות: אלפי שוטרים וחיילים יתפרסו ברחבי הארץ דוברות המשטרה

אכיפה בימי הזיכרון והעצמאות: אלפי שוטרים וחיילים יתפרסו ברחבי הארץ

משטרת ישראל סיימה להיערך היום (ראשון) לפעילות במתכונת מתוגברת לאכיפת התקנות ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, וביום העצמאות ה-72 למדינת ישראל. במועדים אלו, יתקיימו טקסים מצומצמים ללא קהל ויחולו הגבלות תנועה, מסחר והתקהלות.

יום הזיכרון
עד מחר בשעה 16:00, ניתן לצאת מהבית גם לצורך ביקור במקומות הבאים: בית קברות צבאי, חלקה צבאית או קבר צבאי המצויים בבית קברות אזרחי, כל קבר של חלל מערכות ישראל או נפגע פעולות איבה, אתרי הנצחה ובית יד לבנים. החל מהשעה 16:00 מחר, יתבטל ההיתר.

ביום הזיכרון עצמו, שוטרי משטרת ישראל יתפרסו בצירים הסמוכים לבתי הקברות ואתרי ההנצחה והמובילים אליהם.

יום העצמאות
החל מיום שלישי הקרוב בשעה 17:00 ועד צאת יום העצמאות ביום רביעי בשעה 20:00, יוחמרו הגבלות התנועה והיציאה מהמרחב הביתי. ההיתר לצאת לצורך הצטיידות יהיה מוגבל להצטיידות בתרופות ומוצרים חיוניים, רק ביישוב שבו נמצא מקום המגורים.

במקרה שבו לא ניתן יהיה להצטייד במוצרים חיוניים ביישוב המגורים, תתאפשר יציאה לישוב סמוך. כמו כן, ניתן יהיה לצאת לעבודה וליתר המטרות המפורטות בתקנות. יודגש כי חל איסור על התקהלויות במרחב הציבורי. בהתאם, משטרת ישראל תרחיב את פעילות האכיפה ברחבי הארץ, בתוך הערים ובמרחב הבינעירוני בכדי למנוע יציאה אסורה למרחב הציבורי ומעבר בין ישובים בניגוד לתקנות.

אלפי שוטרי משטרת ישראל, שוטרי מג"ב ומתנדבים, בסיוע מאות חיילי צה"ל, יתפרסו בכל רחבי הארץ בכדי לאכוף את התקנות. שוטרי אגף התנועה יתפרסו בצירים הבינעירוניים ובכניסות לערים ויקימו מחסומים. בנוסף תבצע המשטרה מחסומים מדלגים וסיורים בתוך הישובים, במטרה למנוע התקהלות ויציאה אסורה של אזרחים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com