לאחר חמש שנים: ערבי שתקף יהודי בירושלים יפצה אותו בעשרות אלפי שקלים - 0404
לאחר חמש שנים: ערבי שתקף יהודי בירושלים יפצה אותו בעשרות אלפי שקלים דוברות המשטרה

לאחר חמש שנים: ערבי שתקף יהודי בירושלים יפצה אותו בעשרות אלפי שקלים

ערבי שתקף יהודי בעיר העתיקה בירושלים הורשע בהליך פלילי ונאלץ לשלם קנס לפצוע על סך 5,000 שקלים. לאחר מכן תבע הפצוע את התוקף בתביעה אזרחית נגררת, ולפני כחודש הוחלט כי התוקף יפצה את היהודי ב-21,000 שקלים נוספים במסגרת הסכם פשרה. יותר ממחצית הכסף הועבר לפצוע, והיתר יועבר עד חודש יוני.

התקיפה אירעה לפני כחמש שנים, בעת שהבחור היהודי צעד ברחוב השלשלת בעיר העתיקה בירושלים. בדרכו עבר היהודי סמוך לקבוצת ערבים, אליה הצטרף התוקף. חלק מאנשי הקבוצה קראו ליהודי בערבית לעזוב את המקום, והתפתחו חילופי דברים בינו ובין חברי הקבוצה.

התוקף התקרב לעבר היהודי בתנועה מאיימת, וחבר קבוצה אחר יידה לעבר היהודי אבן שנחתה סמוך לרגליו. או אז פתח היהודי את בקבוק המים שהיה בידיו והתיז מים לעבר חברי הקבוצה. בתגובה רדפו התוקף וחברו אחרי היהודי, ובעקבותיהם הקבוצה כולה.

התוקף וחברו הצליחו להשיג את היהודי ותקפו אותו. התוקף קפץ על גבו של היהודי וכתוצאה מכך התגלגל הבחור במדרגות שהיו במקום. התוקף המשיך להכות את הפצוע באגרופים לפניו בעוד חברו בועט בפצוע ומכה בראשו.

התוקף וחברו פסקו ממעשיהם רק כשהגיעו למקום מאבטחים ששמעו את זעקות הפצוע. כתוצאה מהתקיפה נגרם לפצוע שבר מסובך בידו השמאלית. כאמור, התוקף הורשע בהליך הפלילי ונאלץ לשלם קנס לפצוע. לאחר מכן תבע אותו הפצוע בתביעה אזרחית ובמסגרת הסם פשרה סוכם כי התוקף ישלם לפצוע סכום נוסף.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו הסביר את חשיבות ההליך האזרחי: "להליך האזרחי שמנוהל נגד המפגעים יש חשיבות רבה, גם בכך שהוא נותן שיפוי ופיצוי לאלו שנפגעו על ידי אותם מפגעים, וחשוב מכך – הוא מהווה גורם מרתיע. בהרבה מההליכים בהם אנו מגיעים לפשרה והתוקף משלם את הכסף מכיסו, אנו רואים תהליך הפנמה של המעשה והבנה של אותו תוקף שזו הפעם האחרונה שהוא יעז לתקוף יהודי. נותן המון סיפוק לראות שאנו גם מפצים את הנפגע וגם מוודאים שאותו תוקף יצא ממעגל תוקפי היהודים". (צילום: ארכיון).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com