שיירת מכוניות נגד התנהלות נשיאת בג"ץ: "שודדת לאור יום" | צפו - 0404

שיירת מכוניות נגד התנהלות נשיאת בג”ץ: “שודדת לאור יום” | צפו

שיירת מכוניות גדולה יצאה היום (שישי) לכיוון ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בתל אביב, בעקבות התערבותו הפוליטית הבוטה של בית המשפט בחוק הפיקדון המבקש לעודד את המסתננים לעזוב את ישראל בתום שהותם.

המפגינים, בהובלת תנועת “אם תרצו”, מחו על כך שבית המשפט חצה עוד קו אדום, והפעם בחר לפגוע בחוק הפיקדון ובכך לסכן את מדינת ישראל בתקופת מגפת הקורונה. התערבות בוטה זו מהווה המשך לסדרת התערבויות בוטות של שופטי בג”ץ, נגד הרשות המחוקקת והמבצעת.

רק לאחרונה התערבו שופטי בג”ץ בסדר יומה של הכנסת, דבר הנוגד לכאורה חוק יסוד וכופה את השקפת עולמו הפוליטית של בג”ץ על חשבונם של אזרחי ישראל. בין הקריאות שהושמעו בהפגנה היו: “גונבים לנו את הדמוקרטיה, “העם הוא הריבון”, “אתם בושה” וכן “פה זה לא איראן”.

מתן פלג יו”ר תנועת “אם תרצו” שהיה בהפגנה מסר: “שופטי בג”ץ יצאו סופית מהארון ופועלים היום באופן גלוי כגוף פוליטי המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים כי חוקי ישראל לרבות חוקי יסוד מהווים חומר בידי היוצר ולא מסגרת שעליהם לציית לה גם כן, מעמידה את הדמוקרטיה הישראלית בסיכון ממשי. בג”ץ במו ידיו יוצר לנגד עיננו את איראן החדשה”.

מיכאל לובוביקוב, מפגין מתל אביב: “ביטול חוק הפיקדון מגן על אותם מסתננים שתופסים עשרות אלפי מקומות עבודה ואלפי דירות שיוכלו להיות של חיילים משוחררים וזוגות צעירים. בג”ץ לא רק שהפך את עצמו לשחקן פוליטי אלא גם לקח צד קיצוני של השוליים האנטי-ציוניים!”

אורלי לב, מפגינה מחולון: “אנחנו נמצאים במצב קיצון בו השופטים שכחו שהם לא נבחרי ציבור. בית המשפט כפה עלינו אמש את פסיקתו ההזויה בקשר למסתננים ועושה זאת שוב ושוב בכל אורחות החיים. אנחנו נצא כל הזמן ונפגין נגד בג”ץ עד שיהיו שינויים ברורים. שופטי בג”ץ הם שודדים לאור יום. הגיע הזמן שמישהו יפסיק את הטירוף שלהם”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com