מנהיגי מדינות מובילות בהתמודדות עם הקורונה: "מודים לנתניהו - מבקשים ללמוד מישראל" - 0404
מנהיגי מדינות מובילות בהתמודדות עם הקורונה: חיים צח, לע"מ

מנהיגי מדינות מובילות בהתמודדות עם הקורונה: "מודים לנתניהו – מבקשים ללמוד מישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (שישי) בוועידת מנהיגים באירוח קנצלר אוסטריה, עם מנהיגי מדינות מובילות בהתמודדות עם מגפת הקורונה. המנהיגים דנו בשיתופי פעולה בינלאומיים בהתמודדות עם התפשטות המגפה.

קנלצר אוסטריה יזם את השיחה בהשתתפות שבעה מנהיגים, שהוגדרה כהתייעצות המדינות שמהוות מודל עולמי. בשיחה בראשות קנצלר אוסטריה, השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, ראש ממשלת ניו זילנד ג׳סינדה ארדרן, ראש ממשלת דנמרק מטה פרדריקסן, ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס וראש ממשלת צ׳כיה אנדריי באביש.

בפתח השיחה הודה קנצלר אוסטריה לרה"מ נתניהו: "אני רוצה להודות לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו על כך שעם התפרצות המגפה ערכנו שיחת טלפון והוא אמר לי: 'אתה צריך לעשות יותר'. זו היתה קריאת השכמה בשבילי לקבל החלטות קשות של סגר מוחלט. בזכות ההחלטה הזו ירדנו כיום לפחות מ-100 נדבקים חדשים ביום". קנצלר אוסטריה הזמין את רה"מ נתניהו להיות הדובר הראשון בשיחה.

ראש הממשלה שיתף את המנהיגים בהחלטות ובצעדים שבוצעו בישראל כדי למנוע את התפשטות המגפה. רה"מ אמר כי יש להמשיך ולהדק את שיתוף הפעולה בין המדינות, ולהוסיף ולהחליף ידע ורעיונות על מנת להילחם בהתפשטות הנגיף.

המנהיגים דנו בהמשך קידום שיתופי פעולה בינלאומיים במאבק בקורונה, החליפו רעיונות ודרכי פעולה של המדינות בהתמודדות עם התפשטות הנגיף והעלו דילמות משותפות בעניין פתיחת המשק, מדיניות ביחס לפתיחת מוסדות מערכת החינוך ודרכי הפעולה להגנה על אוכלוסיות בסיכון בצל הקורונה.

במהלך השיחה, הביעו המנהיגים חשש מגל שני של התפרצות המגפה ומהעובדה כי הנגיף צפוי ללוות אותנו עוד זמן רב. כמו כן, ציינו המנהיגים כי מזג האוויר האביבי באירופה עלול להביא את האוכלוסיה לשאננות בהקפדה על ההנחיות. עוד ביקשו המנהיגים ללמוד מישראל על נושא הכלים הדיגיטליים, בעיקר בהקשר של התמודדות עם גל שני של התפרצות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com