לאחר הבדיקה שנפתחה בעניינו: מנדלבליט חייב להשעות עצמו, יש לתחקר גם את חברי וועדת האיתור | צפו - 0404
צילום: ערוץ 20

לאחר הבדיקה שנפתחה בעניינו: מנדלבליט חייב להשעות עצמו, יש לתחקר גם את חברי וועדת האיתור | צפו

הסרחון של מנדלביט עלה כבר מזמן לשמיים – בדיוק כפי שאמר מנדלבליט בהקלטות שבהן הוא מככב מאז ששימש בתפקיד הפרקליט הצבאי הראשי.

אחרי המאבק היחיד שלנו כאן בחדשות 0404 ובתכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, אין כיום אזרח בישראל שלא מבין שמשהו שם מסריח – מסריח מאוד.

חשיפת חלק קטן מתוך ההקלטות הספיקה כדי להבהיר לכולם שתיק מנדלבליט הוא תיק שנסגר בדרך שנראית כמו ״שמור לי ואשמור לך״.

בדיקת חדשות 0404 גילתה לפני כמה חודשים שחברי וועדת האיתור שהמליצו על מנדלבליט כמועמד יחיד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, מעולם לא שמעו או ידעו על תוכן ההקלטות שבהן מככבים מנדלבליט וחברו גבי אשכנזי. אם היו שומעים חלק קטן מהחומרים, לא היתה להם כל ברירה, אלא להודיע על פסילת מועמדתו לתפקיד.

מי ששינה גרסאות בחקירותיו, מי שהדליף מחקירות באופן יזום ותוך ידיעה ברורה שהוא עובר על החוק, מי ש״שם מישהי מאצלי״ בתוך החקירה והדיונים כי היא ״תשמור עלינו״ ומי שמסייע להסתרת ראייה (מכתב הרפז) בוודאי שלא יכול לשמש בתפקיד יועץ משפטי לממשלה. יתירה מכך, הוא מצוי בניגוד עניינים חמור עם גבי אשכנזי – מה שמשליך על כל מה שמתרחש כאן. זה נראה רע, מריח רע ומסריח עד לשמיים – כמו שאמר מנדלבליט עצמו.

הנה, מספר מצומצם של ציטוטים מתוך חומרי ההקלטות שבידי חדשות 0404 ואשר נאמרו על ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ציטוטים המעידים על חומרת הדברים: 

״לא נראה לי להתחיל לחפור איפה זה (מסמך הרפז…). גם אני בסוף אהיה בסיפור הזה״.

״לא אמרתי לו (לנציג הפרקליטות רז נזרי) שום דבר… אז זה בסדר, הוא יירד מזה (מחיפוש המסמך בלשכת הרמטכ״ל אשכנזי), הוא יגיד להם שילכו וישיגו את זה לבד״.

״טוב, תגיד לו (לאשכנזי) שירדו מזה״.

״אני שם שם (בוועדת החקירה על ״מסמך הרפז״) מישהי מאצלי… אני סומך עליה… היא תשמור עלינו״.

״צריכים לחשוב איזה מחיר הם מוכנים לשלם בשביל לגמור את התיק הזה בשקט״.

״יש ניואנסים שמה בדברים של ה… משטרה… ניואנסים, ניואנסים, זה בעיקר לגבי ארז. לגביך אין שום דבר״.

איך אמר אתמול מ״מ פרקליט המדינה, עו״ד דן אלדר: ״ביקשתי לבחון את החומר הקיים מהעבר בנושא זה בלשכת פרקליט המדינה. מהחומר עלתה לכאורה תמונה מדאיגה בכל הנוגע לטיפול בעניינו של מנדלבליט. בימים האחרונים עדכנתי את הגורמים הרלוונטיים בדבר כוונתי להעמיק חקר בנושא״…

במילים אחרות, הפרקליטות כבר בודקת את פרשת מנדלבליט בתיק שכונה אז ״הרפז״. מ״מ פרקליט המדינה, איש חוק ישר, מבהיר כבר כעת כי מהחומר עולה תמונה מדאיגה. זו בדיוק העת לדרוש ממנדבליט להשעות עצמו עד לסיום הבדיקה בעניינו וחשיפת ההקלטות המלאות בפרשת הרפז.

עוד צריך עו״ד אלדד, יחד עם שר המשפטים אמיר אוחנה, לזמן לתשאול ועדות את חברי וועדת האיתור ולשאול אותם את השאלה המתבקשת: האם שמעתם את הקלטות מנדלבליט בפרשת הרפז? עד כמה אתם מצויים בחומרים? לאחר שיקבל תשובה ברורה שהם מעולם לא שמעו – עליהם להודיע כי מנדלבליט נבחר לתפקיד בניגוד לנוהל ובמהלך איתור שערורייתי הנוגד את אמות המידה המנימליות שבהם מחויב איש חוק לעמוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com