ריבונות ב-1.7.20? בבג״ץ נקרעים מצחוק - 0404
ריבונות ב-1.7.20? בבג״ץ נקרעים מצחוק

ריבונות ב-1.7.20? בבג״ץ נקרעים מצחוק

ככל שחושבים על ההסכם בין הליכוד לבין כחול-לבן, נזכרים שוב ושוב בראש הממשלה האמיתי במדינת ישראל – בג״ץ.

בליכוד ביקשו להציג את ההישג הגדול ביותר שהושג מההסכם ועליו מנגנים כל הזמן – הריבונות. אלא מאי, מדובר בעיקר באחיזת עיניים. ראשית, מי שלחוץ לספח ולקיים ריבונות בשטח, יכול והיה צריך לעשות זאת כעת. בעוד שבוע, שבועיים, רגע לאחר שתקום הממשלה ולא ב-1.7.20!

יתירה מכך, להציג את הריבונות ככזאת שתעבור ע״י רוב בכנסת ב-1.7.20 זו בעיקר אחיזת עיניים והסתרת המציאות האמיתית. מי שקובע כאן אלה שופטי בג״ץ. אם יבוא להם, תהיה ריבונות ואם לא יבוא להם (כך זה נראה) ריבונות לא תהיה כאן.

לכל בר דעת ברור כי בעת שיעלה נושא הריבונות בכנסת, יחלו לזרום לבג״ץ עתירות רבות – כל מיני תנועות שמאל הזויות, ארגונים ערבים וכמובן דחיפה אדירה של האיחוד האירופי שונא ישראל.

בג״ץ, בנוח רוחו, ידון בעתירות האלה, יזמן עדים, יזמן בעלי קרקעות וימשוך את הסיפור הזה ככל שירצה. אפילו שנים. טראמפ כבר יהיה היסטוריה ולפוליטיקאים שלנו יהיה תירוץ: זה לא אנחנו – זה הם. השופטים.

איך שלא תהפכו את זה ואיך שלא תנסו לבנות את הפאזל העקום שנבנה כעת, לא תגיעו לממשלה ימנית. לא תגיעו לממשלה שרצון רוב הבוחרים היהודים (כ-70 אחוז) בחרו בה ובשורה התחתונה – לא תחליפו את ראש הממשלה האמיתי – את בג״ץ.

האפשרות היחידה לשינוי ולהקמת ממשלת ימין שתחליף את ראש הממשלה מבג״ץ היא בחירות נוספות, שבהן, סוף סוף, ייצאו המתלוננים מבתיהם ויבואו להצביע ולא ישאירו מאחורה עוד 5-6 מנדטים בטוחים לימין מאזרחים שהעדיפו להשאר בבית.

נציגי ציבור צריכים להיות נציגי רוב העם. זה לא מה שאנחנו מקבלים בכנסת הנוכחית. אנחנו מקבלים את הגוש שרצינו, אבל יחד איתו גוש חוסם. זו המציאות האמיתית של הסכם בג״ץ-הליכוד וכחול לבן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com