הפינוי ביצהר: נעצר בסלון ביתו תוך שהשוטרים עוקרים את ילדיו מידיו | צפו - 0404
צילום: קומי אורי

הפינוי ביצהר: נעצר בסלון ביתו תוך שהשוטרים עוקרים את ילדיו מידיו | צפו

כוחות משטרה גדולים ביצעו הבוקר (רביעי) הרס של בתי משפחות ביישוב יצהר, והריסת מבנים נוספים. במהלך הפינוי נעצר אחד מהתושבים שביתו נהרס.

התושב נעצר בתוך סלון ביתו, תוך שהשוטרים עוקרים מידיו את בתו התינוקת וילדיו הנוספים. התינוקת צרחה אך השוטרים חנקו את התושב ועצרו אותו באלימות, לאחר מכן הוציאו את ילדיו ואת אשתו אשר נמצאת בחודש התשיעי להריונה מהבית – והרסו את ביתם.

עו"ד נתי רום, הגיע לתחנת המשטרה לסייע לעצור מטעם ארגון חוננו: "הבוקר כח עצום של כ-500 שוטרים הגיעו ליישוב יצהר, שרבים מהם לא מוגנים, תוך שהם מסכנים את חייהם וחיי המתיישבים, והרסו באלימות רבה כ-7 מבנים, ביצוע מעצרים ללא שום סיבה. אחד מהתושבים שהחזיק את ילדיו בתוך ביתו נעצר באלימות.

הדבר הזה בלתי מתקבל על הדעת, בטח בשעת חרום כזו, שבה ההריסות של מבנים בלתי חוקיים במגזר הערבי כמעט נעצרה, זהו תג מחיר משטרתי שבוודאי לא עוזר למנוע תופעות כאלו ואחרות".

התושב כעת עוד במעצר, וטרם ברור האם יובא לדיון בביהמ"ש.

ממשטרת ישראל נמסר: ״הכוחות שפעלו לביצוע החלטת הצבא והדרג המדיני נתקלו באלימות מצד החשוד, בעל הבית שאחז בילדיו ולא הרפה למרות שהתבקש מספר פעמים להתפנות מהמקום. מדובר בשימוש ציני בקטינים למטרה אחת ברורה. לייצר פרובוקציה ולקעקע את חוקיות פעילות הלוחמים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com