כוחותינו סיכלו פיגוע באצטדיון טדי: נעצרו שלושה חברי חוליית חמאס | תיעוד - 0404

כוחותינו סיכלו פיגוע באצטדיון טדי: נעצרו שלושה חברי חוליית חמאס | תיעוד

כוחות השב”כ ולוחמי צה”ל סיכלו לאחרונה פיגוע שתוכנן להתרחש באצטדיון טדי שבירושלים. במסגרת הסיכול נעצרו שלושה חברי חוליית חמאס. החוליה נעצרה במהלך מבצע מעצרים במרחב החטיבה המרחבית “בנימין”, בין השאר של לוחמי יחידת “דובדבן”.

במהלך חודש מרץ נעצרו לחקירת שב”כ שלושת המחבלים, המשוייכים לארגון הטרור חמאס. הראשון – אחמד סג’דיה בן 27, תושב מחנה הפליטים קלנדיה; השני – מחמד חמאד, בן 26, תושב כפר עקב; והשלישי – עומר עיד בן 24, תושב הכפר דיר ג’ריר בבנימין, המחזיק בתעודת זהות ישראלית.

שב”כ

שב”כ

שב”כ

השלושה הכירו במהלך לימודיהם באוניברסיטת ביר זית, בה פועל תא הסטודנטים המרכזי ביותר של ארגון החמאס בגדה המערבית – הכתלה אסלאמיה. בראיית ארגון החמאס, מהווה הכתלה אסלאמיה במשך שנים גוף שתכליתו קידום ה”התנגדות” כנגד ישראל.

מחקירת הפעילים עלה, כי השלושה תכננו פיגועי מטען באצטדיון טדי בשכונת מלחה בירושלים.
כמו כן תכננו הפעילים לבצע פיגועי מטען בהפעלה מרחוק כנגד צירי נסיעה ועמדות צה”ל במספר נקודות בגזרת העיר רמאללה במהלך החודשים האחרונים, וכן היו מעורבים במספר ניסיונות לבצע פיגועי מטען למול כוחות צה”ל בשנים האחרונות. בין השאר עלה בחקירה כי במהלך חודש מרץ ניסו חברי החוליה לבצע פיגוע מטען ע”מ לפגוע בכוחות צה”ל אשר נכנסו לרמאללה לפעילות מבצעית.

לצורך מימוש פיגועים אלו, ביצעו השלושה מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין למול היעדים בהם ביקשו לבצע פיגועים. כך לדוגמא, מחקירתו של עומר עיד עלה, כי האחרון שהה ב-4/12/19 במשחק של בית”ר ירושלים באצטדיון טדי, ע”מ לבחון את האפשרות לבצע פיגוע במקום, תוך שניצל את התיעוד הישראלי שברשותו. עם זאת, משראה את סידורי האבטחה במקום, הבין כי הדבר אינו אפשרי.

עוד עלה מן החקירה, כי השלושה ניסו לייצר מטען חבלה, על פי הוראות שהורידו מאתרי אינטרנט, ואף רכשו לצורך כך חומרים כימיים, מסמרים וכלי מתכת שונים, אולם נעצרו בטרם הצליחו להרכיב את מטען החבלה.

את המימון לפעילות התשתית הצבאית, בסכום של עשרות אלפי שקלים, קיבלו חברי החוליה מעבד אל רחמאן חמדאן, תושב שכונת עין אום שראיט ברמאללה, פעיל בכיר בכתלה אסלאמיה של אוניברסיטת ביר זית, והגורם המקשר בין חברי החוליה לארגון החמאס, אשר היה נתון קודם לכן במעצר מנהלי בגין הסיכון שנשקף מפניו לביטחון האזור.

מעצרם של השלושה, בהם עומר עיד, המחזיק בתעודת זהות ישראלית, מנע פיגוע קשה כנגד אזרחים וחיילים ישראלים והוא מצטרף לשורת סיכולים של חוליות טרור שצמחו בקרב פעילי הכתלה באוניברסיטה זו במהלך החודשים האחרונים. סיכול זה ממחיש את המסוכנות והמוטיבציה הגבוהה של תשתיות הטרור הפועלות בגדה, להוציא לפועל פיגועים משמעותיים.

משב”כ נמסר: “שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול על מנת לאתר ולסכל מבעוד מועד כוונות פיגוע מצד ארגוני הטרור, בדגש על חמאס”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com