עתירה בהולה לבג"ץ נגד הרס המבנים ביצהר: "הריסת המבנים - אפליה בוטה באופן הטיפול בין יהודים לערבים" - 0404
עתירה בהולה לבג אלעזר ריגר

עתירה בהולה לבג"ץ נגד הרס המבנים ביצהר: "הריסת המבנים – אפליה בוטה באופן הטיפול בין יהודים לערבים"

תושבים מיצהר עתרו לבג"ץ נגד הרס בתי המשפחות ביישוב, עו"ד חנמאל דורפמן המייצג אותם דורש לעצור את מחטף ההרס עד להחלטה אחרת.

עוד לפנות בוקר עם הגעת הכוחות ליצהר, הוציא עו"ד דורפמן מכתב בהול למנהל האזרחי בו הודיע כי בכוונתו להגיש בזמן הקרוב עתירה לבג"ץ בשם מרשיו. במנהל האזרחי לא ענו לפנייתו וממשיכים בהרס בשטח למרות הודעתו.

בעתירה נכתב כי ישנם שני פגמים מרכזיים בהרס הבתים: האחד העובדה כי המעשה סותר הודעה רשמית של המנהל האזרחי לפיה בתקופת הקורונה לא יהרסו בתים מאוכלסים, ודאי כאשר מדובר במשפחות שבאחת מהן האשה כורעת ללדת לאחר שתאריך הלידה המשוער שלה כבר עבר.

שנית, בנוגע לבתי משפחות זארוג וגוזלן, מדובר בבתים בבעלות אזרח אמריקאי ולפיכך אין סמכות למנהל האזרחי לפעול בשטח B בנוגע למי שאינו אזרח ישראלי. "כוונתכם לבצע הריסה עמודת בסתירה מוחלטת להצהרתכם כי לא תהרסו בתים בתקופת הקורונה, ומהווה אפליה בוטה באופן הטיפול בין יהודים לערבים", כתב עו"ד דורפמן.

אלעזר ריגר

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com