גנץ עקץ את לפיד: "יש שהעדיפו בחירות נוספות - אנחנו בחרנו להילחם בקורונה ולשמור על הדמוקרטיה" - 0404
גנץ עקץ את לפיד: אלעד מלכה

גנץ עקץ את לפיד: "יש שהעדיפו בחירות נוספות – אנחנו בחרנו להילחם בקורונה ולשמור על הדמוקרטיה"

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, נשא דברים הערב (שלישי) בצאת יום השואה והגבורה, לאחר שחתם אמש עם רה"מ נתניהו על הסכם להקמת ממשלת חירום לאומית. בדבריו אמר גנץ כי "אנו עומדים מול המשבר הגדול ביותר שידענו בעשרות השנים האחרונות".

גנץ: "בשעה הזו, יושבים מיליוני אזרחים בביתם. אזרחים טובים שקמו בוקר אחד בתקופה האחרונה, וגילו שמקום העבודה שלהם נסגר ופשט את הרגל. אחרים הוצאו לחופשה ללא תשלום. עצמאים קורסים כלכלית, חברות גדולות סוגרות את שעריהן, ורופאים ואחיות מנהלים קרב יום-יומי על חיי אדם.

אזרחי ישראל, אנחנו עומדים מול המשבר הרפואי, הכלכלי והחברתי הגדול ביותר שידענו בעשרות השנים האחרונות. והמשבר הזה נחת עלינו – בזמן שבו אנו מתמודדים עם המשבר הפוליטי הקשה, העמוק והארוך ביותר שידעה מדינת ישראל. שלוש מערכות בחירות נטולות הכרעה, עם שיסוי חסר תקדים. שלוש מערכות בחירות – שבהן אף צד לא ממש הכריע.

האמת העגומה היא שמדינה שלמה נמצאת מזה כשנתיים בשיתוק תחת ממשלת מעבר וכנסת מעבר. יש מי שרצו להמשיך להתגלגל לעוד ועוד מערכות בחירות ואולי להרגיש צודקים. יש מי שהעדיפו לנצח בפוליטיקה – מאשר לנצח את ההתמודדות עם משבר הקורונה. אני וחבריי לא יכולנו לעמוד מנגד. אנחנו בחרנו לשמור על הדמוקרטיה ולהילחם בקורונה ובהשלכותיה. בחרנו לשמור על חופש הביטוי, על התקשורת ועל שלטון החוק.

ולשם כך חייבים היינו להפשיל שרוולים, לצאת ממרחב הנוחות ההצהרתי ולעבוד מבפנים. כן, אנחנו חשבנו שעדיף לנצח את הקורונה מאשר לנצח ברשתות החברתיות. אנחנו חשבנו שלערוך בחירות בזמן שצוותי זק"א מפנים גופות של קשישים בודדים שמתו בגפם – זו חוסר אחריות לאומית. שללכת לבחירות בזמן שלמעלה ממיליון ישראלים מובטלים – זו הפקרות. שללכת לבחירות בעת שמשפחות שכולות לא יכולות לעלות לקברי יקיריהן ביום הזיכרון – זה בלתי מתקבל על הדעת".

בסיום דבריו אמר: "אזרחי ישראל צריכים אחדות. אזרחי ישראל צריכים ממשלה מתפקדת. אזרחי ישראל צריכים מערכת חוק מאוזנת ויציבה. ואני לא מתכוון לאכזב אותם. אני מבקש להודות בהזדמנות הזו לכל השותפים שאיפשרו לנו להגיע למהלך הזה עבור אזרחי ישראל – גם לראש הממשלה נתניהו עשה גם הוא מהלך משמעותי מבחינתו ציבורית ואישית. אני יודע שגם הוא שילם ומשלם מחירים עבור הצעד הזה.

גם הוא כמוני היה צריך להפוך יריב פוליטי, לשותף בהובלה הלאומית. אני יודע עד כמה קשה היה לו לעשות את המהלך הזה למען אזרחי ישראל. הצלחנו ביחד להתגבר על המפריד למען המשותף ואני מודה לו על כך. החל ממחר נתחיל לקדם את הקמת הממשלה לטובת אזרחי ישראל ולמענם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com