השר פרץ לתלמידים: ״חובתנו להמשיך להנחיל את זכרון השואה גם בתקופת הקורונה״ - 0404
השר פרץ לתלמידים: ״חובתנו להמשיך להנחיל את זכרון השואה גם בתקופת הקורונה״

השר פרץ לתלמידים: ״חובתנו להמשיך להנחיל את זכרון השואה גם בתקופת הקורונה״

שר החינוך הרב רפי פרץ קיים היום (שלישי) מפגש באמצעות שיחת ווידאו, עם מאות תלמידים – לכבוד יום השואה והגבורה. המפגש התקיים במסגרת מיזם "זיכרון בסלון", בשיתוף משרד החינוך.

במהלך המפגש אמר השר: ״לצערי, השנה אנחנו לא יכולים לקיים את הטקסים כמדי שנה. מגיפת הקורונה מאלצת אותנו לזכור יחד – אבל ממרחק, והיא מחייבת אותנו לשמור בעיקר על הקשישים, ביניהם גם שורדי השואה. עם ישראל יָדע להתגבר על כל אלה שבאו להשמידו והצליח למרות הכל לבנות את ביתנו בארץ ישראל. נֵדע להתגבר גם על משבר הקורונה ונמשיך לגלות ערבות הדדית, שותפות גורל וחיבורים בין כל המגזרים – גם אם לעת הזאת אנחנו נאלצים לעשות זאת תוך שמירת מרחק.

חובתנו המוסרית, הערכית, החינוכית והלאומית להמשיך להנחיל את זכרון השואה גם בסיטואציה שנוצרה בעקבות הקורונה. השנה המגיפה יצרה עבורנו גם הזדמנות יוצאת דופן ליצור את הקשר עם הניצולים בעזרת הטכנולוגיה ולחבר את העבר אל ההווה. על כולנו לחבק את השורדים שעדיין איתנו ולהעלות על נס את גבורתם של אלו שעמדו ונלחמו, כנגד כל הסיכויים, מול הנאצים״.

עוד הוסיף השר: ״בזכות המיזם המופלא הזה של זכרון בסלון, עשרות אלפי מפגשי זום התקיימו אמש וממשיכים להתקיים גם היום, בארץ ובעולם, ואני גאה לקחת חלק במפגש הזה שמתקיים בשיתוף פעולה יחד עם משרד החינוך, כמו מפגשים רבים נוספים עם התלמידים.

ומכם יקרים במיוחד כאלו שהם דור שלישי לשורדים אני מבקש להמשיך לחקור, לשאול ולזכור את הסיפור המשפחתי האישי שלכם כדי שתוכלו להעביר את הסיפורים הלאה מדור לדור. על כולנו מוטלת החובה להעביר הלאה את לפיד הזיכרון. יהי זכרם של אחינו, בני ישראל הנספים בשואה, צרור עימנו לעד״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com