בועז גולן מפרסם: אלה הישגי הימין בהסכם שנחתם בין נתניהו לגנץ וגם... הבעיה הגדולה ביותר - 0404
בועז גולן מפרסם: אלה הישגי הימין בהסכם שנחתם בין נתניהו לגנץ וגם… הבעיה הגדולה ביותר

בועז גולן מפרסם: אלה הישגי הימין בהסכם שנחתם בין נתניהו לגנץ וגם… הבעיה הגדולה ביותר

רבים ממבציעי הימין העדיפו בחירות רביעיות או ממשלת ימין עם האוזר והנדל, אך גם בהסכם שנחתם הערב בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין ח״כ בני גנץ, רשם הימין כמה הישגים.

החלת הריבונות צפויה ב-1 ביולי. סיפוח עוד משטחי ארץ ישראל ההיסטורית שיהיו באופן רשמי חלק מארצנו. כדי להחיל ריבונות שכזאת יש צורך בנתניהו כראש ממשלה, בטראמפ כנשיא ארה״ב וממשלה רחבה.

עניין הוועדה לבחירת שופטים: ההסכמה על שני חברי ליכוד וח״כ צבי האוזר מ״דרך ארץ״ תשמור על דמותו של בית המשפט כבית משפט שהוא לא אקטיביסטי לפי עקרונות הימין. בממשלות אחדות לא היו נציגי אופוזיציה.

הימין קיבל שניים וחצי מהתיקים המרכזיים: יושב ראש כנסת, שר אוצר, חצי מהחוץ (בקדנציה השנייה).

משרדים בידי גוש הימין: ביטחון פנים, בריאות, חינוך, פנים, תחבורה, שיכון, אנרגיה, הגנת הסביבה. על פניו לא משרדים יוקרתיים, אך עדיין משרדים בעלי השפעה רבה כלפי הציבור.

חוק הלאום לא ישתנה.

עוד בידי הימין – הועדות המרכזיות בכנסת: כספים, חוקה, עבודה ורווחה, קורונה, קליטה וכלכלה.

שגריר באו״ם יהיה מסיעת הליכוד.

מה לא הושג ולא יקרה בגלל ההסכם המדובר? שינוי פני בג״ץ באמצעות פסקת ההתגברות. למעשה, זו השורה התחתונה שיכולה לשנות את הכל ולגמד את כל ההשיגים, שכן, במצב הנוכחי, בג״ץ עדיין קובע ועדיין, למעשה, מי שמנהל בפועל את ענייני אזרחי ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com