ח"כ אופיר כץ בקריאה לסייע לעסקים הקטנים: "יש להצילם מהתמוטטות" - 0404
צילום: דוברות הכנסת

ח"כ אופיר כץ בקריאה לסייע לעסקים הקטנים: "יש להצילם מהתמוטטות"

במהלך נאומו במליאה היום (שני) קרא ח"כ אופיר כץ לכנסת ישראל, לנקוט בצעדי סיוע לעסקים הקטנים, העומדים בפני התמוטטות כלכלית.

בדבריו הדגיש כץ כי יש לאפשר לעסקים קטנים שיש באפשרותם לשמור על הנחיות משרד הבריאות, לחזור ולפעול באופן מידי: "השבוע נכנסנו לשגרה חדשה, עם הקלות נחוצות בהנחיות, שיסייעו משמעותית לשיקום המשק,  הוחלט על החזרה של השירותים, התעשייה וההייטק, ופתיחה של חנויות חשמל, כלי בית ואופטיקה.

אלו צעדים מבורכים, אבל יש עוד רבבות עסקים שאפשר לפתוח ולהציל – לדוגמא, אני לא מבין למה לא ניתן לפתוח חנויות צעצועים? בתקופה כזו שההורים כל היום בבית עם הפעוטות והילדים, וזקוקים לכל אמצעי סיוע שיכולים לקבל, פתיחה של חנויות כאלו יעזרו גם להם וגם כמובן לבעלי העסקים.

או מספרות, חנויות בגדים, ועוד המוני בתי עסק- אין שום בעיה להפעיל אותם במסגרת שמירה על ההנחיות של משרד הבריאות: שמירה על היגיינה- שטיפת ידיים, חבישת מסכות וכפפות, שמירה על כמות הלקוחות וכל מה שיידרש.

למשל לקוח אחד במספרה מה הבעיה עם זה? בעלי העסקים לא יצליחו להתאושש אם לא יקרה פה צעד משמעותי- אנחנו צריכים לשחרר יותר את המשק, תחת מגבלות והנחיות. ככה נוכל להציל יותר עסקים מהתמוטטות.

זו אחריותנו להנשים את המגזר העסקי ולהעמיד על הרגליים את מאות אלפי העצמאים שקורסים.
אני קורא לממשלה לא לחכות שבועיים ולראות כבר עכשיו כיצד ניתן לשחרר עסקים נוספים במשק, הציבור זקוק לזה נואשות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com