אחרי 29 ימים בהם היה מורדם ומונשם: חולה קורונה כבן 45 שב להכרה בוולפסון - 0404
אחרי 29 ימים בהם היה מורדם ומונשם: חולה קורונה כבן 45 שב להכרה בוולפסון ויקיפדיה

אחרי 29 ימים בהם היה מורדם ומונשם: חולה קורונה כבן 45 שב להכרה בוולפסון

לפני כחודש הגיע לבית החולים וולפסון חולה קורונה כבן 45 ללא מחלות רקע ואושפז במצב קשה. ב-25.3 חובר למכונת לב ריאה (אקמו) וביום חמישי התעורר. לאחר שכבר היה על סף מוות, הוא ניצל בזכות הטיפול המסור של הצוות המטפל בהובלת ד"ר זיו רוזמן, ד"ר חגי דקל וד"ר אריה סורוסקי. כעת מצבו יציב, הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו, כאשר אשתו, שגם החלימה מקורונה, נמצאת לצידו.

ד"ר חגי דקל, מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה וראש צוות האקמו בביה"ח: "לבית החולים וולפסון יש ניסיון עשיר מאד בשימוש במכשיר האקמו בילדים ובמבוגרים שזקוקים לחיבור למכשיר אחרי ניתוח לב. אנחנו שמחים שאנו יכולים להשתמש בכל הידע והניסיון הרב שצברנו עכשיו במשבר הקורונה ולהציל חולים שנזקקים למכשיר ובעצם להציל את חייהם.

אנו גם שמחים מאד כשאנו נקראים ויוצאים עם צוות מיוחד לבתי חולים אחרים ללא מכשיר אקמו לחבר גם שם חולים לאקמו ולהביאם להמשך טיפול אצלנו בוולפסון. חשוב לציין שהחיבור למכונת האקמו דורש עבודת צות עם טכנאי מכונת לב ריאה ואחיות חדר ניתוח וללא עזרתם ויכולתם המקצועית לא היינו יכולים להפעיל את מערך האקמו המפותח כל כך שלנו".

ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון: "כעת כשהו בהכרה מלאה ונושם בכוחות עצמו ללא שום תמיכה נשימתית אני רוצה להוקיר תודה לרופאים הנפלאים מהמחלקה לטיפול נמקץ שטיפלו בו: ד"ר יוליה חייפץ, ד"ר גירש זהבה, ד"ר בוריס רוזבסקי ולכל הצוות הנפלא בבית החולים".

ד"ר זיו רוזמן, רופא בכיר במחלקות לטיפול נמרץ בוולפסון: "אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים. אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com