אחד מיני רבים: משלוח של עשרות אלפי בדיקות ומכשור לביצוע בדיקות קורונה נחת בישראל - 0404
אחד מיני רבים: משלוח של עשרות אלפי בדיקות ומכשור לביצוע בדיקות קורונה נחת בישראל

אחד מיני רבים: משלוח של עשרות אלפי בדיקות ומכשור לביצוע בדיקות קורונה נחת בישראל

במסגרת הסכם הענק של מנהל הרכש במשרד הביטחון עבור משרד הבריאות ובין AID GENOMICS הישראלית, שותפתה האסטרטגית של תאגיד הענק BGI, נחת הלילה בישראל משלוח של עשרות אלפי בדיקות ומכשור לביצוע בדיקות COVID 19 שייכנסו לפעולה בשבועות הקרובים. 

הבדיקות והמכשירים המתקדמים של התאגיד הסיני BGI יגיעו למעבדות השונות ויאפשרו שדרוג מהותי והרחבה בהיקף הבדיקות שיבוצעו. בנוסף, מחר צפויה לצאת טיסה נוספת מסין במסגרתה יגיעו לארץ טכנאים מקצועיים מ-BGI שיסייעו בהקמת מתחמי המעבדות ובהפעלת המיכשור. בהובלת שניר זנו, מנכ"ל הקבוצה העולמית וישראלי בעצמו, סיפקה החברה עד כה לישראל כ-330,000 בדיקות PCR לזיהוי נגיף הקורונה.

שניר זנו, המנכ"ל העולמי של החברה: "אנו גאים לבשר כי הלילה נחת בישראל המשלוח הראשון מתוך מספר משלוחים אשר יגיעו בימים הקרובים, המשלוח הראשון כולל מכשור ועשרות אלפי בדיקות שישדרגו את המעבדות הנבחרות בישראל וירחיבו את היקף הבדיקות שיבוצעו. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם משרד הבריאות ומשרד הביטחון ועל האמון שניתן בנו לבצע את המשימה הלאומית החשובה הזאת עם שותפינו מ-BGI. בימים הקרובים הבדיקות והמכשור יופצו בין המעבדות ובתי החולים השונים". 

BGI היא חברת ה- DNA והגנטיקה הגדולה בעולם והיא מנהלת את בנק הגנים של ממשלת סין. עד כה, הקימה החברה 16 מרכזי מחקר ולמעלה מ-200 מעבדות משותפות ברחבי סין שביכולתן לבצע בדיקות גנטיות ואפיון מחלות זיהומיות. בנוסף, לחברה למעלה מ-20 מרכזי NGS ברחבי העולם ומעבדות מחקר שיתופיות ביותר מ-17 מדינות כולל ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, אנגליה, דנמרק, קרואטיה, סינגפור וכו'.

Genomics AID הינה שותף אסטרטגי של קבוצת BGI בפעילותה הקלינית בארבעים מדינות שונות, כולל ישראל. AID Genomics נמצאת בבעלות AID Group המנהלת למעלה מ-1.3 מיליארד דולר ב-9 מדינות שונות. מנכ"ל AID Genomics, שניר זנו, הוא גם שותף בקבוצת AID ברחבי העולם. החברה הקימה מעבדת פיתוח מחקרית לבדיקות קליניות בפארק המדע רחובות ומרכז לפיתוח ביו-אינפורמטיקה וטכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית במספר מדינות בעולם לרבות ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]