מיזם מרגש לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל: כל נופל יוזכר בפרק תהילים ואמירת אל מלא רחמים - 0404
מיזם מרגש לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל: כל נופל יוזכר בפרק תהילים ואמירת אל מלא רחמים

מיזם מרגש לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל: כל נופל יוזכר בפרק תהילים ואמירת אל מלא רחמים

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, והאיסור השנה להגיע לבתי העלמין, החליטו ב"איחוד הלאומי" לצאת במיזם אינטרנטי ייחודי בשם "אמץ נופל" ובו יוכלו כל אחד ואחת מאזרחי ישראל לדאוג שכל הנופלים במערכות ישראל ובפעולות האיבה יזכו לאמירת אל מלא רחמים ופרק תהילים.

באתר אינטרנט ייחודי שהקימו ametz-nofel.org ממלאים הגולשים את פרטיהם (שם וטלפון) ומקבלים בחזרה הודעת סמס עם שם אחד נופלים, תאריך נפילתו, מקום מנוחתו והפניה לסיפור חייו באתר יזכור לצד עדכון כי לקראת יום הזיכרון תשלח הודעה נוספת עם קישור לתפילת אל מלא רחמים ופרק תהילים שיתבקשו לומר לזכרו.

יו"ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ': "הימים הנוראים הבאים עלינו הם ימים של ביחד. מתגייסים כולנו באמירת אל מלא רחמים ויזכור לכבודם ולזכרם של גיבורי ישראל. גבורתם היא נר לרגלינו תמיד, ובייחוד ברגעי משבר. ימי הקורונה דורשים מאיתנו היערכות שונה ויחודית. כולנו רקמה אנושית אחת והציבור הישראלי יתגייס בוודאי בדרך הייחודית הזו ובשלל מיזמים חברתיים נוספים ברוח התקופה. הלב בוכה ומתחזק יחד עם המשפחות. תהא נשמתם של גיבורי ישראל צרורה בצרור החיים".

מנכ"ל האיחוד הלאומי, יהודה ולד, הסביר: "השנה יותר מתמיד יש לנו אחריות לזכור כל נופל במערכה להקמת מדינת ישראל. ביום הזכרון לא נוכל כתמיד לעלות לבתי הקברות ולפקוד את קברי הנופלים אך אנו נתחבר אליהם בלבבות. אנחנו נדאג שלא יהיה חלל אחד שלא תאמר עליו תפילת אל מלא רחמים ופרק תהילים. הערבות ההדדית שמתגלה בימי הקורונה רק מחזקת את אותה רעות שהתגלתה בשדה הקרב. השנה נניף את הדגל ונצדיע לנופלים כל אחד בפתח ביתו אבל כשכולנו יחד בלב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com