פנייה למנדלבליט: הורה על חקירת גנץ בחשד שביצע סחיטה באיומים - 0404
פנייה למנדלבליט: הורה על חקירת גנץ בחשד שביצע סחיטה באיומים אלעד מלכה

פנייה למנדלבליט: הורה על חקירת גנץ בחשד שביצע סחיטה באיומים

חבר מרכז הליכוד, אמיר וייטמן, פנה היום (ראשון) באמצעות באת כוחו עו"ד יעל תותחני, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה לחקור את יו"ר כחול לבן בני גנץ, בחשד לביצוע עבירה של סחיטה באיומים.

בפנייתו כתב וייטמן: "בני גנץ בפירוש ציין קבל עם ועדה כי הוא מתנה את מעשיו בקבלת תמורה (קבלת דרישותיו במסגרת משא ומתן מול הליכוד) וכי בכוונתו לקדם את החקיקה, ככל שהתמורה ללא תתקבל; בכך גנץ מנצל לכאורה את תפקידו הציבורי בכך שהינו בוחר לאיים על נתניהו כי יקדם חקיקה שכזו, אלמלא יקבל תמורה.

התמורה שדורש בני גנץ אינה בטלה בשישים ולמעשה כוללת חברות בקואליציה עבורו ועבור חברי סיעתו, קבלת שכר גבוה וכן קבלת תפקידים בכירים עבורו ועבור חברי סיעתו בממשלת ישראל המתהווה, כאשר הוא בעצמו עתיד להתמנות לתפקיד ראש ממשלת ישראל בהתאם לדרישותיו".

וייטמן דרש מהיועץ המשפטי לממשלה, כי יגזור גזירה שווה בין רה"מ בנימין נתניהו לבין גנץ, והדגיש כי לא ייתכן דין אחד לנתניהו ודין אחר לכל השאר. מעבר לכך שוייטמן הזכיר בפנייתו כי חקיקה פרסונלית ורטרואקטיבית אינה חוקית לכאורה, הוא הסתמך במכתבו על דבריו של מנדלבליט, שאותם כתב בכתב החשדות נגד רה"מ נתניהו.

לבסוף דרש וייטמן: "הנך נדרש להפעיל את סמכותך על פי דין ולהורות על חקירה נגד מר בני גנץ בגין חשד לביצוע עבירה של סחיטה באיומים. לא ייתכן, כי בית המחוקקים של מדינת ישראל יהפוך לזירת קרב במסגרתה בוחרים נבחרי ציבור, לאיים ולסחוט האחד את השני באמצעות חקיקה פרסונלית.

זו אינה תכליתו של בית המחוקקים והתנהגות מעין זו מהווה לכל הפחות, מעשה חמור של הפרת
אמונים. למותר לציין, כי מעבר לעבירת הסחיטה באיומים, לא ניתן להתעלם מהעובדה הפשוטה,
חקיקה פרסונלית רטרואקטיבית אינה חוקית".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com