סמוטריץ' לכחלון: "בטל תשלומי ביגוד והבראה במגזר הציבורי" - 0404
סמוטריץ' לכחלון: מירי שמענוביץ

סמוטריץ' לכחלון: "בטל תשלומי ביגוד והבראה במגזר הציבורי"

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' פנה הערב (ראשון) לשר האוצר משה כחלון בבקשה לרתום את המגזר הציבורי לנשיאה בנטל במשבר הקורונה.

במכתבו הדגיש השר סמוטריץ' כי הויתור על תשלומים של ביגוד והבראה הינו מידתי, בעל תועלת תזרימית מיידית, ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורין, קיצוצים והעלאת מיסים.

במכתבו כתב השר: "אתגר הקרונה מהווה נטל כלכלי כבד מנשוא, כידוע המגזר הפרטי נושא בעיקרו של הנטל. לעניות דעתי, נכון, לעת הזאת, לחשוב על תרומת המגזר הציבורי לאיזון הגרעון בכלים העומדים לרשותו. מעבר לצעדים שבוצעו עד כה במסגרת צמצום מצבת העובדים הזמני.

בחודשיים הקרובים אמורים להיות משולמים דמי הבראה וביגוד לכלל העובדים במגזר הציבורי, לרבות ברשויות מקומיות. מבחינה שעשיתי מדובר בהיקף הוצאה של למעלה מ-2 מילארד ש"ח. ביטול תשלומים אלו באופן חד פעמי השנה יכולים להוות תרומה, ולו קטנה, למצב שנוצר.

ויתור על תשלומים אלו הינו מידתי, בעל תועלת תזרימית מיידית, ועדיף על החלופות השונות שיכללו פיטורין, קיצוצי שכר קבועים (שגם אותם בהחלט יש מקום לשקול) והעלאת מיסים. אשמח לסייע בעניין ככל שיידרש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com