ראש מועצת שומרון לשרי הכלכלה והאוצר: "הגבילו את מחירי המסכות" - 0404
ראש מועצת שומרון לשרי הכלכלה והאוצר: רועי חדי

ראש מועצת שומרון לשרי הכלכלה והאוצר: "הגבילו את מחירי המסכות"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יצא היום (ראשון) במלחמת חורמה כנגד תופעת העלאת מחירי המסכות בכל הארץ. דגן הודיע לחנויות הפועלות בתחומי המועצה, שיבחן רשיונות עסק של עסקים שיימצא שהפקיעו מחירי מסיכות בשעה קשה זו.

כמו כן, הוא פנה בבקשה לשר האוצר משה כחלון ולשר הכלכלה אלי כהן, בדרישה להגביל את מחירי המסכות: "נוצר מצב אבסורדי שדווקא בשעה הקשה הזו, בה רבע מאזרחי ישראל מחוסרי עבודה, והמצב הכלכלי קשה, מוצאים לנכון יצרנים לנצל את המצב הקשה, וגובים מחירים מופקעים עבור מסכות לפנים.

נוצרה פרצה, וכפי שהוגבלו מחירי האלכוג'ל, אני קורא לשרי הכלכלה והאוצר, להכריז על הגבלת מחירים גם על המסכות שהפכו החל מהבוקר, לאחד ממוצרי הצריכה הבסיסיים ביותר בכל בית".

ראש מועצת שומרון, יזם קנייה מרוכזת של מסכות פנים עבור תושבי השומרון: "הצלחנו להשיג מסכות לתושבים שלנו בפחות מ-2 ש"ח למסכה, חילקנו בסוף השבוע כ-40,000 מסכות לפנים לתושבים, אין שום הגיון במחירים המשתוללים בשוק, המחירים יכולים להגיע אף ל 25 שח למסכה חד פעמית ואף מעבר לכך.

בשגרה מחיר מסכה פשוטה עומד על כ-30 אגורות, גם אם המחיר יעמוד על בין 2 ל-3 שקלים היצרנים יהנו מרווח של מאות אחוזים. בהכירי את שר הכלכלה ושר האוצר אני בטוח שהם ייענו לקריאתי המשקפת את הצורך ואת הציפייה של כלל הציבור במדינת ישראל. גם הגבלה של 2-3 ש"ח למסכה פשוטה ו-8-9 ש"ח למסכת N95 יאפשר רווח גדול מאוד ליצרנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com