המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "מעריך שלא יהיה ספורט תחרותי לפחות עוד חצי שנה" - 0404
המשנה למנכ דוברות משרד הבריאות

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "מעריך שלא יהיה ספורט תחרותי לפחות עוד חצי שנה"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו השתתף בדיון הוועדה המיוחדת בראשות ח"כ עפר שלח על משבר הקורונה בתחום הספורט ואמר: "חשוב להדגיש שיש לנו כבר רפרנט שעוסק בתחום, בני דרייפוס. הספורט באופן אישי חשוב לי בתור מי שעוסק בו וצופה בו. רוב הדברים בתכנית (של משרד התרבות והספורט, ר.ג) הגיוניים. הנושא הבעייתי הוא עניין המסכות ושמירת המרחק של 2 מטר. עם יתר הדברים אפשר יהיה להתקדם. מאמין שעוד כשבועיים נוכל להתקדם בהיבטים של הספורט היחידני".

לשאלת ח"כ יואל רזבוזוב, "למה אי אפשר לשבת על זה כבר עכשיו? שבועיים זה הרבה זמן", השיב גרוטו: "הסיבה לכך היא שאנחנו רוצים לראות מה מצב התחלואה, שבועיים זה המינימום שצריך בשביל לראות מה ההשלכות של הצעדים שעשינו. יש דברים שהיעד שלהם הוא לחודשים קדימה, ויש דברים שכבר אפשר לעשות עכשיו כמו אולי להאריך את הגבלת ה-500 מטר לספורט מחוץ לבית. לא חושב שנכון לעבור מ-0 ל-100, צריך לעשות חזרה בשלבים תוך כדי ביצוע בקרה. עמדתי האישית היא שלפחות חצי שנה קדימה אי אפשר יהיה לעשות ספורט תחרותי, בעיקר על ספורט שיש בו מגע".

יו"ר הוועדה עפר שלח: "בספורט העממי אתם קיצוניים מידי ואני בטח לא צריך לומר לכם את הנזק הבריאותי והנפשי שיצטברו כתוצאה מכך. עד עכשיו אתם לא נותנים פתרונות טובים. מצד אחד מיקרו ניהול של ראש הממשלה מצד שני אנחנו מתקשים להבין מי מנהל את הנושא ואם יש רפרנט אז איך מנכ"ל משרד הספורט לא מכיר אותו? אין שום סיבה שהחלטות לגבי הספורט העממי לא יתקבלו עכשיו. לא שמענו שום הסבר מניח את הדעת שגם ההגבלות הקיימות לא יאפשרו לאנשים להתאמן בשטחים הפתוחים. אם חוששים מהטיילת בת"א אז שיאסרו פעילות שם. הדבר הזה צריך לקרות, ולקרות מהר. הקונצנזוס ששמענו מכל הדוברים צריך לבוא לידי ביטוי גם בפעילות ושכל אחד יפעיל את כובד משקלו במקום שבו הוא נמצא. זה צריך לקרות מהר".

ח"כ רזבוזוב: "ספורט זה משהו גדול שצריך לתכנן בו מראש. התכנית בנושא הספורט כפי שהוצגה על ידי השרה רגב, רק אחרי לחץ פוליטי, מלאת חורים. אין שום תשובה וודאות בשום נושא לאף אחד, לא לענפי הספורט המקצועיים ולא לחובבניים". 

ח"כ מיקי חיימוביץ': "צריך לתת לספורטאים להמשיך להתאמן ולבדוק את האפשרות להגדיר את ספורטאי העילית כחיוניים. גם בדיון הזה מסתמן שהנושא נופל בין גופים ואנשים שונים ונראה שאין כתובת".

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com