מרתיח: כך קיבלו מאות ערבים את אם המחבל שרצח בברקן לאחר ששוחררה ממאסר | צפו - 0404
צילום: ערבים

מרתיח: כך קיבלו מאות ערבים את אם המחבל שרצח בברקן לאחר ששוחררה ממאסר | צפו

וופא נעאלווה, אמו של המחבל אשרף נעאלווה שרצח בפיגוע הקשה בברקן את קים לבנגרוד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד, שוחררה בסוף השבוע (חמישי) ממאסר. את האם קיבלו מאות חוגגים ערבים אשר ערכו שיירת מכוניות והניפו דגלי אש"ף. בשיירה השתתפו גם ניידות של המשטרה הערבית ונצפו שו"פים חמושים.

האם ריצתה עונש מאסר של 18 חודשים, וזאת לאחר שבית המשפט הצבאי שומרון הרשיע אותה באי מניעת הפיגוע, בכך שידעה על כוונת בנה לבצע פיגוע, ואף ראתה אותו מתאמן בנשק, אך לא מנעה ממנו. מלבד המאסר, חוייבה האם לשלם פיצוי של 40,000 ש"ח למשפחות הנרצחים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, וידא שהאם לא תשוחרר עד שהפיצוי ישולם למשפחות.

איריס חג'בי, אמו של זיו הי"ד, הגיבה לשחרור: "אני מאוד עצובה וכועסת על כך שהשופטים בבתי משפט הצבאי ידם קלה לגבי שפיטה. הם רוצים לסיים מהר את המשפטים האלה ולהוריד את האשמים מעליהם. אין צדק בעולם הזה האמא היתה שותפה מלאה לרצח והדבר היחידי שהיא לא עשתה זה שהחזיקה גם נשק וירתה. אבל החינוך שלהם לשנוא יהודים הביא את הבן שלה המחבל הנתעב לרצוח את זיו וקים רק על היותם יהודים.

היא היתה צריכה להיכנס למאסר של הרבה מאוד שנים ולשלם על השנאה שלה ושל כל המשפחה שלה. היא ידעה כל צעד שהוא עשה וידעה שהוא רוצה להיות שהיד ובכל זאת היא לא ניסתה למנוע את הרצח הנתעב. כשהאשמים ומשתפי פעולה מקבלים מאסר קצר הם לא לומדים לקח ואין הרתעה לפיגועים נוספים. אין צדק בעולם הזה וזיו חיפש תמיד את הצדק והוא לא קיבל אותו".

עו"ד חיים בלייכר קרא להחמיר את הענישה וההרתעה כלפי משפחות המחבלים: "הורי המחבל ישוחררו לביתם וימשיכו את חייהם בבית החדש שבנו להם ארגוני הטרור תוך גאווה רצחנית בבניהם השהיד ימ"ש, בעוד שמשפחות הנרצחים נשארים ללא ילדיהם וללא אביהם או אמם וללא בן זוגם או בת זוגם.

אנחנו אזרחי ישראל נשארים עם האיום התמידי של הטרור הערבי שלא יודע שובע. הגיע הזמן לכללי משחק חדשים במלחמה נגד הטרור. הרתעה מלאה כלפי משפחות הטרור – הריסת ביתם תוך החרמת הקרקע שלהם לטובת המדינה, וסילוקם מהאזור. אם מתברר שלמשפחה היה מידע על כוונת בן משפחתם לפגוע בביטחון ישראל יש להכניס את המשפחה לכלא שנים רבות ולא להסתפק בשנה וחצי וכדומה. אין די בצעדים שנעשו כדי כדי למנוע את הפיגוע הבא".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com