מתאם פעולות הממשלה ביו"ש: "בכירים ברשות מכפישים את צה"ל ומדינת ישראל - מאשימים בהפצת המגיפה" - 0404
מתאם פעולות הממשלה ביו מתפ"ש

מתאם פעולות הממשלה ביו"ש: "בכירים ברשות מכפישים את צה"ל ומדינת ישראל – מאשימים בהפצת המגיפה"

מתאם פעולות הממשלה ביו"ש, האלוף כמיל אבו רוקון, הגיב היום (שישי) לטענות מטעם בכירים ברשות המכפישים את כוחות צה"ל, מערכת הביטחון, מדינת ישראל והציבור הישראלי; בכל הנוגע להתמודדותם עם נגיף הקורונה.

האלוף אבו רוקון הדגיש כי המאשימים את ישראל בהפצת המחלה, מתעלמים מההירתמות הישראלית לסייע לרשות: ״מזה מספר שבועות מובילה היחידה מאמץ לסיוע לרשות להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה באזור.

לצערנו הרב, בשבועות האחרונים אנו עדים ונחשפים לשלל טענות חסרות שחר מצד בכירים ברשות, עד כדי דברי בלע והכפשה כנגד צה"ל, מערכת הביטחון, מדינת ישראל והציבור בישראל.

אמירות כגון "החיילים מנסים להפיץ וירוסים על שמשות המכוניות והדבר נובע מחינוך גזעני וחינוך לשנאה; אלו אנשים שמייחלים למותו של האחר" ועוד האשמות פרועות וגזעניות נגד ישראל והעם היהודי, תוך טענה שקרית שאנו אחראיים להתפשטות המגיפה ואף מפריעים למאמצים לבלימתה.

אמירות מבישות אלו משוללות כל יסוד ובסיס וסותרות באופן מוחלט את המציאות ואת ההירתמות והנכונות הישראלית לסייע, ככל הניתן, במאמצים האזוריים לבלימת התפשטות המגיפה בישראל ובזירת הרשות.

אנו רואים התבטאויות אלו והאשמות אלו כחציית קו אדום, ופגיעה במאמצים הכבירים שנעשים בישראל למען האתגר המשותף והמשבר שפוקד את האזור כולו. אני קורא להנהגה ברשות לחזור בה מההצהרות חסרות השחר – ומתריע כי עלולות להיות לכך השלכות על תחומים שונים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com