חוזרים לעניינים: בכפוף להגבלות - פתיחה מלאה של המשק וחזרה לשגרה - 0404
חוזרים לעניינים: בכפוף להגבלות – פתיחה מלאה של המשק וחזרה לשגרה קובי גדעון, לע"מ

חוזרים לעניינים: בכפוף להגבלות – פתיחה מלאה של המשק וחזרה לשגרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (חמישי) דיון בראשותו עם שרי ממשלה, מנכ"לי משרדים וגורמי רפואה ומדע בכירים, בו הוצגו תכניות שונות להקלת ההגבלות. בדיון התקבלה הצעת שר הביטחון, נפתלי בנט, לפתיחה של המשק – מסחר, ייצור ושירותים – בכפוף לעמידה בכללים ומגבלות שייקבעו עד לצאת השבת, ובהם: חיטוי, מרחק פיזי, בדיקת חום, חבישת מסיכה ועוד. אי עמידה בהנחיות, תגרור סנקציות כלפי בעלי העסקים.

יחד עם זאת, מסתמן כי מרחב התנועה יורחב ל-500 מטרים (במקום 100 מטרים נכון להיום). כמו כן, גם החינוך המיוחד צפוי לחזור לשגרה בזוגות. בשלב זה לא ייפתחו גנים ובתי ספר כמו גם קניונים, שווקים ועסקים הכוללים טיפול במגע.

ראש הממשלה נתניהו כתב: "החלטתי על תוכנית אחראית זהירה ומדורגת שתכלול פתיחה מוגבלת של עסקים, באופן מבוקר ומדוד. משרד האוצר יגבש תכנית פיילוט עבור מספר ענפי מסחר אשר יוכלו לפתוח בכפוף להנחיות משרד הבריאות. יוגדר תו סגול שיכלול קריטריונים לפתיחת עסקים בהתאם לסקטורים שיוגדרו".

השר דרעי אמר בדיון כי הוא בעד ההקלות אך עם זאת, "יש לחייב חבישת מסיכות ולבישת כפפות במרחב הציבורי באמצעות חקיקה וקנסות למפרים את ההוראות". דרעי הציע גם לאשר קיום מנייני תפילות של 10-15 אנשים במרחב פתוח תוך הקפדה על ההנחיות. 

בדיון השתתפו שר האוצר, שר הביטחון, שר הפנים, שר הכלכלה, שר המדע והטכנולוגיה, שר החינוך, השר לביטחון פנים, שר האנרגיה, ראש סגל רה"מ, ראש המל"ל, מנכ"ל משרד רה"מ, ר' המועצה הלאומית לכלכלה, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד האוצר, נגיד בנק ישראל, החשב הכללי באוצר, ר' אגף תקציבים באוצר, ר' שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' אמנון שעשוע, פרופ' רן בליצר, פרופ' אלי וקסמן, פרופ' ישראל בר יוסף וגורמי מקצוע נוספים.

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com