הוגשה דרישה לפתוח בחקירה נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין - 0404
הוגשה דרישה לפתוח בחקירה נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין שלמה מור

הוגשה דרישה לפתוח בחקירה נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין

בקשה לפתוח בחקירה פלילית כנגד נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, הוגשה אתמול (ראשון) ליועמ"ש אביחי מנדלבליט ולמ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן, בגין הפרת תקנות לשעת חרום בעניין נגיף הקורונה.

ע"פ התלונה שהוגשה בידי עו"ד אביגדור פולסקי, יש לפתוח כנגד הנשיא בחקירה פלילית בגין הפרת התקנות בליל הסדר: "הרני לפנות אליכם מתוקף תפקידכם כעומדים בראש מערכת אכיפת החוק, בבקשה כי תורו על פתיחת חקירה פלילית בעניין כדלהלן: על פי פרסומים שונים, שהה נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, עם בני משפחה שאינם בני אותו תא משפחתי, ושאינם גרים באותו מקום, במהלך ליל הסדר, וזאת בניגוד להוראות תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), תש"ף-2020".

בתלונה הוסיף פולסקי: "הפרסומים אף קיבלו חיזוק מהודאת הנשיא עצמו. למותר לציין כי לא ניתן לקבל מדיניות אכיפה מפלה, של איפה ואיפה בה יש שווים יותר ושווים פחות, בפני החוק, ואין צורך לחזור על מושכלות יסוד במדינה דמוקרטית בעניין השוויון בפני החוק.

למותר לציין כי הדבר אינו מתקבל על הדעת, כי בתקופה מגיפה, בה נדרשת סולידריות חברתית וציות מלא להוראות החוק שנועדו, לשם השמירה על שלום הציבור, נשיא המדינה יעשה דין לעצמו, ישים עצמו מעל לחוק".

עו"ד אביגדור פולסקי שהגיש את התלונה מסר: "התנהלות רובי ריבלין הינה פשוט שערוריה. מעבר לכך שזו עבירה פלילית, מצופה מנשיא המדינה להוות דוגמה אישית.

מדובר בהתנהלות חסרת אחריות, התנהלות מבישה ומזלזלת כאשר הנשיא פונה לציבור בבקשה להקפיד על הנחיות משרד הבריאות ומצד שני הוא עושה דין לעצמו. מדובר בהתנהלות שאינה מאפשרת לנשיא להמשיך למלא את תפקידו. וההתנצלות שפורסמה מביכה אף היא ורק מעצימה את תחושת הזלזול באינטיליגנציה של הציבור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com