הבלוף שהאוזר והנדל מכרו למועצת יש״ע כדי שיירדו מהם מהצטרפות לממשלת ימין - 0404
הבלוף שהאוזר והנדל מכרו למועצת יש״ע כדי שיירדו מהם מהצטרפות לממשלת ימין דוברות הכנסת ולע"מ

הבלוף שהאוזר והנדל מכרו למועצת יש״ע כדי שיירדו מהם מהצטרפות לממשלת ימין

חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר מנסים להסיר מהם את האחריות לכך שלא תקום ממשלה בישראל והשניים מכרו סיפור לראשי מועצת יש״ע, רק כדי שיירדו מהם.

השניים הבטיחו לראשי מועצת יש״ע כי יתמכו בנושא הוועדה למינוי שופטים לאחר שתוקם ״ממשלת האחדות״ ולמעשה יהיו האחראים לכך שהנושא יישמר ולא ייפול לידיים של השמאל. במילים פשוטות יותר – הבטיחו שיתמכו בראש הממשלה נתניהו בסוגות המשפטיות מול מפלגת כחול-לבן.

אלא מאי, ההבטחה הזאת שווה כקליפת השום ואין לה שום אחיזה במציאות.

הסוגיות המשפטיות יעוגנו במסגרת הקמת ״ממשלת האחדות״ ואז, אף אחד לא יוכל לשנות את התמונה, מאחר ולגוש הימין לא יהיו 61 אצבעות. הקמת הממשלה מלווה בחקיקת חוקים שלא ניתן יהיה לשנותם אחר כך.

אם האוזר והנדל כה רציניים וכה תומכים בעמדת נתניהו, יועילו נא לחבור לגוש הימין, להקים עמו ממשלת 61 ולקרוא אז לכחול-לבן להצטרף, על פי קווי היסוד של הממשלה שכבר הוקמה.

המטרה של האוזר והנדל בהודעה לראשי מועצת יש״ע ברורה: הם פשוט רוצים שהימין יירד מהם ולא יפיל עליהם את תיק אי הקמת הממשלה. ההבטחות החלולות האלה, כך הם סבורים, יפסיקו אולי את הפגנות הימין מחוץ לביתם ויורידו מהם את האש.

את האמת חייב הציבור לדעת. ההבטחות של האוזר והנדל ריקות מתוכן, אין להן שום התכנות במציאות ומטרתם אחת – להעביר את חצי הימין מהם, לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לכל בר דעת ברור: בעת הזאת, במידה ולא תקום ממשלה, האחריות היא על שני ״ימניים״ בלבד – יועז הנדל וצבי האוזר. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com