לא רק קורונה: גל לידות בבית החולים רמב"ם - 0404
לא רק קורונה: גל לידות בבית החולים רמב דוברות רמב"ם

לא רק קורונה: גל לידות בבית החולים רמב"ם

על רקע התפשטות הקורונה, בשורות טובות מגיעות ממערך ההיריון והלידה של רמב"ם, שם מדווחים על גל לידות ב-48 שעות האחרונות: 25 לידות שהסתיימו בהצלחה ובילודים בריאים.

בין הילודים שנולדו ביומיים האחרונים ברמב"ם ישנם 18 בנות ו-7 בנים. "קיבלנו הרבה פניות מיולדות חוששות בשבועות אחרונים", מספרת מיכל קרנצלר, מנהלת הסיעוד במערך ההיריון והלידה של רמב"ם, "זה מובן. זו תקופה לא פשוטה עבור רבים ובמיוחד יולדות שנמצאות במצב כה רגיש. אנחנו מאפשרים לכל יולדת להגיע לכאן וללדת בדרך שלה, באופן בטוח, למרות המגבלות השונות, כאשר יולדות החשודות כנשאיות או חולות בקורונה יולדות במתחם נפרד לחלוטין.

ביומיים האחרונים המחלקה הרגישה כמו בימים הרגילים שלפני תחילת המשבר. אין דבר משמח יותר ממחלקה עמוסה ביולדות".

אחת היולדות ששוהות בימים אלו במערך ההיריון והלידה של רמב"ם היא שני שקורי, בת 32 מכפר יהושע שבעמק יזרעאל, שילדה את בנה הבכור בלידה רגילה. "הגעתי עם צירים ומסיכה", היא מספרת וצוחקת, "זה היה קשה. חוץ מזה, אני די נהנית מהשקט. אין מבקרים אז יש זמן לישון ולנוח. זה עצוב שהסבא והסבתא לא יכולים לבקר, כיוון שזה נכד ראשון משני הצדדים, אבל זו אולי ההתמודדות היחידה. לא חששתי להגיע אל בית החולים כי אני יודעת שחולי הקורונה נמצאים בבניין אחר לגמרי ושהכל מנוהל כאן באופן מאוד מסודר. כולם פשוט נהדרים: האחיות, הרופאים, הצוות בתינוקייה – אני פשוט רגועה".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com