תיעוד: אוכפי החוק לא שומרים עליו - פקחי עירייה מסתובבים ללא מסכות | צפו - 0404
צילום: 0404

תיעוד: אוכפי החוק לא שומרים עליו – פקחי עירייה מסתובבים ללא מסכות | צפו

פקחי עירייה הנשלחים למרחב הציבורי בכדי לאכוף את החוק ולוודא שהציבור נשמע להוראות ולחוק, עוברים בעצמם על החוק – כך תועד במהלך שידור חי שבוצע בפייסבוק חדשות 0404.

השידור החי בוצע במטרה לבחון האם הציבור נשמע להוראות – הסתובבות עם מסכות במרחב הציבורי ובהתאם להנחיות. בשידור נראה כי בדרכים יש לא מעט כלי רכב ורבים מסתובבים ללא מסכות על פניהם, כולל מבוגרים מאוד.

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: ״בעת הסיור ברכב באזור חוף נאות בקריית חיים, נראו לפחות שניים מפקחי עיריית חיפה במתחם חניית החוף כשהם ללא מסכה על פניהם. גם לאחר שהערתי להם וחזרתי למקום בשנית, הם עדיין נותרו ללא מסכות. אחד מהם רק סימן לי בידו שאני צודק״.

גולן הוסיף: ״אני הכי מכבד את פקחי העיריות. זו עבודה קשה, לא מתגמלת ובדר״כ מלווה גם בזעם א מוצדק מצד האזרחים. הפקחים עושים עבודה חשובה מאוד ואני מעריך אותם מאוד, אך לא ייתכן שמי שאחראי על אכיפת החוק, יעבור עליו בעצמו. זה פשוט נראה לא טוב״.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: ״כלל עובדי העירייה לרבות פקחי החופים צוידו במסכות והונחו ללבוש את המסכות במרחב הציבורי בהתאם להוראות משרד הבריאות. את פקחי חוף נאות מתגברים סדרנים מחברת כ״א וזאת לאור פעילות הזנת החול המתבצעת בחוף. למותר לציין כי גם הסדרנים צוידו במסכות והונחו ללבוש את המסכות במרחב הציבורי.

מבדיקה ראשונית עלה כי ככל הנראה מדובר באחד הסדרנים שהוצב בחוף אך יחד עם זאת לאור פנייתך חודדו נהלי חובת לבישת מסיכה במרחב הציבורי לכלל הצוותים, פקחים וסדרנים כאחד״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com