בעקבות מחלת הקורונה: הלך לעולמו הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון - 0404
בעקבות מחלת הקורונה: הלך לעולמו הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון ויקיפדיה

בעקבות מחלת הקורונה: הלך לעולמו הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון

הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב אליהו בקשי דורון אשר נדבק בקורונה, נפטר היום (ראשון) בבית החולים שערי צדק, בו אושפז.

מביה"ח נמסר כי במהלך הערב חלה הידרדרות משמעותית במצבו של הרב, אשר הלך לעולמו בגיל 79: "הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון זצ"ל נפטר בדקות האחרונות במחלקה לחולי קורונה במרכז הרפואי שערי צדק. הרב אושפז לפני מספר ימים לאחר שאובחן כחיובי לקורונה.

מצבו של הרב שסבל ממחלות רקע מורכבות הדרדר במהלך היום ולמרות מאמצי החייאה רבים בשעה האחרונה, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. אנו משתתפי בצער משפחתו ותלמידיו הרבים בארץ ובעולם".

על מותו הגיב שר הפנים, אריה דרעי: "ברוך דיין האמת. מתאבל מרה על פטירת הרב הראשי, הראשון לציון, הרב אליהו בקשי דורון. הרב בקשי דורון, היה תלמיד חכם ענק, מורה דרך לרבים בעם ישראל ופטירתו היא מכה גדולה. כאב גדול מאד, אבדה גדולה לעם ישראל. יהי זכרו ברוך".

שר הביטחון, נפתלי בנט: "הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון הלך כעת לעולמו בתום מאבק עיקש בנגיף הקורונה. הרב היה איש חסד ונתינה, שפעל רבות לקירוב לבבות בעם ישראל.

מוסדות בנין אב ודבי אליהו שהקים מסמלים את מורשתו, מורשת של אהבת העם והתורה. בשמי ובשם מערכת הביטחון, אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחה בשעה קשה זו. עם ישראל כולו מחבק אתכם. יהיה זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com