האזור והנדל, הכדור אצלכם, אתם יכולים להציל את המדינה. צעד קטן שלכם - צעד גדול לישראל! - 0404
האזור והנדל, הכדור אצלכם, אתם יכולים להציל את המדינה. צעד קטן שלכם – צעד גדול לישראל! דוברות הכנסת

האזור והנדל, הכדור אצלכם, אתם יכולים להציל את המדינה. צעד קטן שלכם – צעד גדול לישראל!

זהו רגע האמת של שני חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל. שני חברי הכנסת מטעם סיעת ״דרך ארץ״ שהקימו, לאחר שפרשו ממפלגת תל״ם, יכולים לקנות עולמם ברגע אחד.

לאחר שאורלי לוי הצטרפה מעשית לגוש הימין שתומך בראש הממשלה בנימין נתניהו – מה שמעמיד כעת את הגוש על 59 מנדטים, השניים מחזיקים יחד בכרטיס לממשלה – כרטיס ששווה יחד 61 מושבים בכנסת, ללא כל צורך במשת״פים מכחול-לבן.

עד לרגע זה הואשם אביגדור ליברמן במי שבגללו הלכנו פעם אחר פעם לבחירות. ובצדק. כעת, השניים שיכולים למנוע את הבחירות הם האוזר והנדל והנטל הפוליטי הזה מצוי על גבם בלבד. בציוץ אחד הם יכולים לסיים את הסיפור ולהביא להקמת ממשלה.

השניים, שמבהירים שוב ושוב (במיוחד הנדל) שהם מעוניינים בממשלת אחדות, יודעים היטב שגם ממשלה של הליכוד וכחול-לבן איננה ממשלת אחדות. היא לא כוללת את שותפיהם עד לאחרונה ולא את ישראל ביתנו. זו לא אחדות – זו ממשלת חיבור בין הליכוד לבין שאריות כחול-לבן – ממשלה שבין חבריה אין שום אמון ושום הערכה.

היה ותקום ממשלת חיבור בין בלוק הימין לבין שאריות כחול-לבן, להנדל והאוזר ידוע היטב כי זו לא תחזיק מעמד זמן רב ובמילא נצא לבחירות נוספות. בחירות נוספות עלולות להעלים מהנוף הפוליטי את שניהם. בשום מצב לא נראה שהשניים יכולים לעבור את אחוז החסימה, גם אם יצרפו שם או שניים מוכרים.

מבחינת האוזר והנדל זו ההזדמנות האחרונה באמת להפוך בתוך ימים לשרים בממשלת ישראל ולהשאר בממשלה יציבה שתחזיק עד סוף הקדנציה ובמסגרת פעילותה תסדיר את הריבונות, תטפל בנושאים נוספים ותביא מזור לישראל.

האוזר והנדל – אתם יכולים לעשות את השינוי. נכון, זה לא הרצוי – בשני הצדדים, אך זה הדבר היחיד המצוי. צעד קטן שלכם – צעד גדול למדינת ישראל!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com