מתכוננים ל״יום שאחרי״: כך תצמצמו את חרדת הנטישה לכלבים בסיום משבר הקורונה - 0404
מתכוננים ל״יום שאחרי״: כך תצמצמו את חרדת הנטישה לכלבים בסיום משבר הקורונה חדשות 0404

מתכוננים ל״יום שאחרי״: כך תצמצמו את חרדת הנטישה לכלבים בסיום משבר הקורונה

כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש.

ימי הקורונה מעמידים בפנינו אתגרים רבים ומגוונים וכולנו מצפים לסיום התקופה הקשה הזו. בסיום ימי ההסגר נצטרך אנחנו וחיות המחמד שלנו לחזור לשגרה ולהתמודד עם אתגרים נוספים. אחד האתגרים יהיה להחזיר את הכלבים לשגרה שכוללת להישאר בבית בלעדינו. משרד החקלאות מספק לכם הנחיות להתמודדות עם הסיטואציה.

כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש. במסגרתה “בילו” חלק ניכר מהיום לבדם, בשעות הארוכות שרובינו נמצאים במקומות העבודות ובמסגרות החינוך.

חלק מהכלבים יסתדרו בלי שום בעיה, אבל במיוחד כלבים שגם בשגרה מפתחים ומגלים סימנים של חרדת נטישה – צפוי שהחרדות יתעצמו אחרי שבועות בהם הכלב לא נשאר לבדו אפילו לשעה אחת. שתי קבוצות כלבים שצפויות לפתח התנהגות חרדתית כשיישארו לבדם בבית הם כלבים שהראו התנהגות כזו בעבר, וכן כלבים שאומצו בתקופת הקורונה ומרגע שהגיעו לביתם החדש, לא נשארו שנייה אחת לבדם.

מומחי משרד החקלאות מייעצים כי ניתן לצמצם את הבעיה עם היערכות נכונה. לדברי מומחי המשרד הפתרון הוא פשוט. הנה ה”מתכון” לפניכם, כבר עכשיו תרגלו את הכלבים ב”נטישה” קצרה. בכל יום, פעם או פעמיים, צאו מהבית (בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כמובן) והשאירו את הכלב לבדו למשך 10-5 דקות. מומלץ להוסיף לעזיבה מילת מפתח כמו “להתראות בוני” או כל מילה אחרת שתשמש את הבעלים גם בעתיד.

מי שמתחיל לתרגל ונתקל בבעיה עם התנהגות הכלב – יכול להיעזר ברופא הווטרינר המטפל בכלב או במתאמי האימוץ בכלביות. היערכות מראש – תחסוך הרבה בעיות בהמשך.

ד”ר דגנית בן-דב, מאגף רווחת בעלי חיים בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות: “חלק מהאחריות שלנו, כבעלי ואוהבי כלבים, זה לחשוב גם על הימים שאחרי משבר הקורונה. כשאנחנו נחזור לשגרה והם יחזרו להישאר בבית, לבד. לא נוכל להסביר להם למה הם “ננטשים” לבד בבית, ולכן חשוב לתרגל זאת כבר עכשיו – לצאת מהבית להתאוורר בלי הכלב, פעם פעמיים ביום, תוך שמירה על תקנות החירום כמובן. כך הכלב ישמור על הרגלי שיגרה ולכולנו יהיה קל יותר בהמשך”. (צילום: ארכיון)

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com