אישום: בעל מטווח ביצע רכישות גדולות של תחמושת אותה מכר לחברו תוך זיוף מסמכים והעלמת כספים - 0404
אישום: בעל מטווח ביצע רכישות גדולות של תחמושת אותה מכר לחברו תוך זיוף מסמכים והעלמת כספים דוברות המשטרה

אישום: בעל מטווח ביצע רכישות גדולות של תחמושת אותה מכר לחברו תוך זיוף מסמכים והעלמת כספים

שוטרי משטרת ישראל עצרו בעל מטווח, שביצע לכאורה רכישות גדולות של תחמושת עבור המטווח, אך בתום חקירה סמויה התברר, כי התחמושת נועדה לגורם שלישי ונמכרה תמורת כ-400,000 ש"ח. פרקליטות מחוז צפון הגישה כנגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

לפני כחודש (08/03/20) עם מעבר החקירה מהשלב הסמוי לגלוי, עצרו שוטרי משטרת ישראל בעל מטווח תושב גונן שבמטולה בן 46. מהחקירה עלה, שבמשך תקופה העולה על שנה רכש הנאשם כמויות גדולות של תחמושת לכאורה לשימוש הלקוחות במטווח, אך למעשה מכר את מרבית התחמושת לגבר תושב נוף הגליל בן 46, שכלל אינו מורשה להחזיק בה.

לפני כחודש וחצי התקבלה תלונה במשטרה אודות חשד לזיופים ברישומים בפנקסי המטווח וחשד לאי סדרים בספרים והעלמות כספים. בתלונה נטען, כי הרישומים בפנקסי המטווח אודות כמות התחמושת, שהוכנסה למטווח ונורתה על ידי לקוחות שונים לא תאמה את המציאות בשטח. דהיינו לפי הרישומים כמות ההכנסות למטווח היו צריכות להיות גבוהות יותר וכך גם כמות הלקוחות.

עם קבלת התלונה, החלו חוקרי צוות חקירה מיוחד כנרת בחקירה סמויה כנגד הנאשם תוך גביית עדויות ואיסוף ממצאים. מחומר החקירה עלה, כי בסמוך לחודש ינואר 2019 סיכמו הנאשם וחברו, תושב נוף הגליל, שבמסגרת תפקידו כבעל מטווח ירכוש כדורי תחמושת וימכור לו אותם תמורת שקל וחצי לכל כדור. הנאשם היה מגיש בקשות לרכישת כמות תחמושת גדולה, כאשר חלק קטן היה עבור המטווח וחלק גדול בהרבה נועד למכירה לחבר. הנאשם היה רוכש את התחמושת למטווח בכרטיס אשראי ואת התחמושת לחברו היה רוכש במזומן. מהחקירה עלה, כי במהלך תקופה של שנה הנאשם ביצע 58 רכישות עבור חברו, סך של 264,850 כדורי תחמושת בסכום של כ-397,275 ש"ח.

עוד עלה מהחקירה, כי הנאשם היה מציג למשרד לביטחון פנים מסמכים כוזבים לפיהם כל התחמושת שנרכשה נועדה לשימוש במטווח ונורתה על ידי לקוחות המטווח וזאת במטרה לקבל רישיון לרכישת תחמושת. עם סיומה של החקירה הסמויה והמעבר לשלב הגלוי, נעצר הנאשם וכן גם חברו ובהתאם להתפתחויות בחקירה, מעצרם של שני הנאשמים הוארך בבית משפט השלום בקרית שמונה עד להגשת כתב האישום כנגדם.

בתום חקירה יסודית פרקליטות מחוז צפון גיבשה תשתית ראייתית כנגד הנאשמים, בעל המטווח והחבר, והגישה כנגדם בבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים. היום (12/04/20) יתקיים דיון הקראה של כתב האישום שהוגש בגין עבירות בנשק שלצידה עונש מאסר לתקופה של חמש עשרה שנים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועוד.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה את אותן עבירות בהן בעל התפקיד עושה שימוש לרעה בסמכויות הניתנות לו על פי חוק לצורך מימון ותיפעול פעילות עבריינית. משטרת ישראל תעשה שימוש בכל האמצעים הקיימים ברשותה לצורך איתור אותם עבריינים, תפעל בנחישות כנגדם ותביאם לדין". (צילום: ארכיון).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com