משרד הבריאות: ״ישראל בין המקומות הראשונים בעולם במספר הבדיקות ביום״ - 0404
משרד הבריאות: ״ישראל בין המקומות הראשונים בעולם במספר הבדיקות ביום״ משרד הבריאות

משרד הבריאות: ״ישראל בין המקומות הראשונים בעולם במספר הבדיקות ביום״

במשרד הבריאות מגיבים לטענות בחלק מכלי התקשורת על מספר בדיקות קורונה קטן וטוענים כי ״המספרים שפורסמו הם למעשה מספר בדיקות המעבדה שפוענחו״. 

משרד הבריאות: ״מספר הדגימות שנלקחות על ידי מד”א בבתי הנבדקים וגם בחניוני ״חנה וסע״ (דרייב אין) הוא בקצב גבוה של אלפי דגימות ביום דבר שמציב את ישראל בין המקומות הראשונים בעולם. 

הקצב ירד בימים האחרונים גם כתוצאה של מחסור בריאגנטים ומעבר לתוצרת מקומית וירידה ברצון הציבור להיבדק כתוצאה מהחג. לצורך כך המעבדות עברו תהליכי עדכון פנימיים שנועדו לאפשר לעבוד על ריאגנטים מתוצרת מקומית. 

תהליך זה מצריך התאמה של כל מעבדה למספר שעות עד יום שלם, כפועל יוצא מכך הייתה ירידה בפעילות המעבדות שתיפתר בקרוב״.

עוד מסרו במשרד הבריאות: ״כחלק מסל הפתרונות נוסף גם הציוד החדש שנרכש – בהן 6 מכונות נוספות של חברת BGI-AID שיגביר את הקצב ל20,000 אלף בדיקות מעבדה ביום – זאת לאחר התאמת המכשור החדש והצבתו בקופות החולים ולאחר מכן המשך עליה עד ליעד שהציב ראש הממשלה. 

יחד עם הכשרת מעבדות אוניברסיטאיות נוספות בהן מכון ויצמן שעמה כבר נחתם הסכם ועם המעבדה באונ׳ תל אביב שאמור להיחתם עמה הסכם מחר״.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com